Udostępnij

Loading

Najnowsze rządowe obostrzenia epidemiczne ponownie ograniczają dostęp do usług placówek kulturalnych i sportowych. W rezultacie od 20 marca do 9 kwietnia nie obejrzymy w kinie filmu, nie skorzystamy też z rekreacji w naszym Aquaparku. A to tylko niektóre z wprowadzonych ograniczeń.

Zobacz, jak w tym okresie funkcjonują wągrowieckie placówki:

  • Muzeum Regionalne

Muzeum jest nieczynne dla zwiedzających od 20 marca 2021 roku do odwołania. Obsługa interesantów odbywa się przy zachowaniu obowiązujących wytycznych i obostrzeń – jest realizowana od poniedziałku do piątku w godzinach od 8:00 do 16:00. Dyrekcja Muzeum prosi, by sprawy nie wymagające bezpośredniego kontaktu załatwiać telefonicznie: 67 26 85 911515 041 938 lub mailowo: [email protected], a ewentualne niezbędne wizyty osobiste wcześniej uzgadniać z pracownikami.

Informacje o zmianach w działalności Muzeum oraz terminach wydarzeń kulturalnych będą na bieżąco publikowane na stronie internetowej www.opatowka.pl oraz za pośrednictwem Facebooka.

  • Miejski Dom Kultury

Kino Miejskiego Domu Kultury, a także wszystkie sekcje i stałe grupy zainteresowań zawieszają swoją działalność do 9 kwietnia br. W celu zwrotu środków za zakupione bilety w kasie Kina MDK na wydarzenia kulturalne i seanse filmowe prosimy o kontakt z kasą po wznowieniu działalności, po 9 kwietnia. Zwroty środków za bilety zakupione na wydarzenia w serwisie internetowym Bilety24.pl będą dokonywane po zgłoszeniu chęci zwrotu tą samą drogą, którą została dokonana płatność.

Zaplanowany na 11 kwietnia spektakl teatralny Rubinowe Gody odbędzie się w podanym terminie – o ewentualnych zmianach Miejski Dom Kultury będzie informować na bieżąco. Bilety na spektakl można zakupić w systemie  sprzedaży online Bilety24.pl. W sprawie rezerwacji biletów na spektakl teatralny dla grup zorganizowanych należy skontaktować się pod nr tel. 661 154 516.

  • Miejska Biblioteka Publiczna

Zgodnie z rekomendacją Biblioteki Narodowej do 9 kwietnia 2021 roku w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Wągrowcu obowiązują zmiany w udostępnianiu zbiorów:

– uruchomione dla użytkowników pozostają jedynie wypożyczalnie (bez dostępu do półek). Należy przestrzegać zasad bezpieczeństwa: zasłaniać nos i usta w bibliotece, zachowywać bezpieczny dystans oraz dezynfekować ręce;

– w wypożyczalniach może przebywać 1 osoba na 15mpowierzchni, z wyłączeniem bibliotekarzy;

– w celu usprawnienia wypożyczania obsługa MBP prosi, w miarę możliwości, o zamawianie książek poprzez:

Filia biblioteczna Nr 1 Osiedle Wschód 6: tel. 603 562 377, katalog on-line: https://www.wagrowiec-mbp.sowwwa.pl/

– zwracane książki czytelnik odkłada w wyznaczonym miejscu, książki podlegają obowiązkowej kwarantannie

– czytelnie: czasopism oraz internetowa pozostają niedostępne dla użytkowników do odwołania.

  • Aquapark Wągrowiec

Do 9 kwietnia br. basen jest nieczynny z wyłączeniem zajęć klubu pływackiego, które odbywać się będą według harmonogramu.

Basen rekreacyjny, sauny, grota solna i pozostałe atrakcje są wyłączone. Zajęcia z nauki pływania, lekcje indywidualne, hydrocycling, AquaAerobic, AquaBobas są zawieszone.

Źródło: wagrowiec.eu

Autor postu

Udostępnij