Udostępnij

Loading

We wtorek 26 września w godzinach 9:00-13:00 policjanci KPP w Wągrowcu będą znakować rowery w ramach usługi Wiberoo.

WIBEROO – Wielkopolski Bezpieczny Rower. Usługa daje możliwość dodatkowego zabezpieczenia roweru przed kradzieżą poprzez naniesienie indywidualnego numeru pojazdu na jego ramę.

E-usługa umożliwia rejestrację roweru w systemie o zasięgu całego województwa, pozwala mieszkańcom na swobodny dostęp do danych roweru oraz ich ewentualne oznaczenie jako zaginionych.

Kto może przystąpić do usługi WIBEROO?

– osoba posiadająca: komputer/laptop lub inne urządzenie multimedialne z dostępem do internetu, dostęp do poczty elektronicznej i telefon komórkowy

– osoba, która zapozna się z regulaminem usługi dostępnym na stronie: https://wiberoo.pl/regulamin i  zaakceptuje jego postanowienia a także zapozna się z informacjami zawartymi w dziale pomoc https://wiberoo.pl/pomoc

– osoba posiadająca przy sobie dowód osobisty i dokument potwierdzający własność roweru (dowód zakupu, kartę gwarancyjną)

– osoba, która udzieli zgody  na wprowadzenie zmiany w rowerze poprzez trwałe naniesienie numeru na ramę roweru metodą grawera, stanowi ingerencję w strukturę ramy roweru i może skutkować zakwestionowaniem praw z tytułu gwarancji bądź rękojmi udzielonej przez producenta/sprzedawcę roweru, jak również uszkodzeniem powierzchni ramy roweru.

Jak wygląda znakowanie?

– na stronie wiberoo.pl w zakładce “pomoc” znajduje się formularz rejestracji oraz zgoda na grawer. Jeśli masz możliwość wypełnij dokumenty już w domu, jeśli nie otrzymasz je od policjantów. Prosimy także o zapoznanie się z regulaminem usługi.

– jeśli posiadasz już zarejestrowany rower w systemie Wiberoo dokonaj wstępnej rejestracji – szczegóły w zakładce pomoc – Podręcznik użytkownia Wiberoo v. 1.1

– możesz przygotować swój rower już wcześniej do znakowania. W tym celu zdemontuj dzwonek, licznik i oświetlenie na kierownicy (rower do znakowania musi zostać odwrócony). Wyczyść rurę dolną roweru.

Co jeszcze jest potrzebne

– numer telefonu komórkowego oraz adres e-mail

– dokument potwierdzający tożsamość

Jak wygląda znakowanie? 

– po przybyciu na miejsce policjanci zweryfikują wypełnione przez Was formularze lub w przypadku ich braku zapoznają Was z nimi.

– jeśli nie posiadacie konta w systemie Wiberoo i nie dokonaliście wstępnej rejestracji, policjant zweryfikuje dane z dokumentu tożsamości i uzupełni informacje na temat dostarczonego roweru

– po dokonaniu wszelkich formalności przystąpimy do znakowania roweru za pomocą mikroudarowej znakowarki

– po powrocie do domu na adres e-mail otrzymasz potwierdzenie rejestracji w systemie

– cały proces znakowania trwa około 10- 15 min. 

PRZYPOMINAMY, ŻE UDZIAŁ W PROGRAMIE JEST DOBROWOLNY I BEZPŁATNY

Źródło: wagrowiec.policja.gov.pl

Autor postu

Udostępnij