Udostępnij

Loading

Pierwsze z zamówionych przez Fundację 1009 łóżek trafiły już do szpitala w Sochaczewie oraz do Warszawy, na ulicę Burszynową. Za moment kolejne szpitale otrzymają naszą darowiznę. Łóżka zamówiliśmy w trzech fabrykach produkujących je w Polsce, a wartość całego zamówienia to 11 410 164 zł. Łóżka zostaną rozwiezione do ok. 70 szpitali na terenie całego kraju. Mamy nadzieję, że w związku z tym i zgodnie z naszą prośbą, nie będą „rozbierane” inne oddziały, czyli nie będą zabierane z nich łóżka, a szpitale będą mogły pracować na nowych, przystosowanych do swoich funkcji. Wszystkie zakupione przez nas łóżka przeznaczone są do działań na intensywnej terapii i posiadać będą materace przeciwodleżynowe. Wśród 1009 łóżek 336 jest z bardzo wysokiej półki, czyli można by powiedzieć, że to 336 limuzyn wśród łóżek.

Fundacja WOŚP przypomina, że rozpatruje prośby tylko tych szpitali, które mają polecenie zorganizowania oddziału covidowego. Niestety za tym poleceniem nie idzie żadne wsparcie systemu w postaci sprzętu medycznego. Fundacja zdecydowała więc przekazać pomoc w postaci zakupu i dostawy łóżek.

Bardzo dziękujemy wszystkim lekarzom, pielęgniarkom, pielęgniarzom, personelowi szpitalnemu i ratownikom medycznym za ich trudną i ofiarną pracę. Ukłony i szacunek i jak tylko możemy, to tak chcemy Wam pomóc.

Źródło: Jurek Owsiak

Autor postu

Udostępnij