Udostępnij

Loading

Wczoraj policjanci pracowali na miejscu zdarzenia drogowego na trasie pomiędzy Skokami , a Sławą Wielkopolską. Okazało się, że kierujący nissanem uciekł w stronę lasu, wkrótce został zatrzymany.

Informację o zdarzeniu policjanci otrzymali kilka minut przed godziną osiemnastą. Operatorzy Centrum Powiadamiania Ratunkowego otrzymali w tej sprawie kilka powiadomień zarówno od uczestników, jak osób widzących to zdarzenie. Osoby te powiadomiły o dwóch rozbitych samochodach osobowych, z których jeden zatrzymał się w przydrożnym rowie. Powiadomili też, że mężczyzna z Nissana uciekł pieszo, pokonał torowisko i uciekł w stronę lasu.

Na miejsce dyżurny wysłał policjantów ze Skoków, którzy po dotarciu na miejsce rozpoczęli czynności ratownicze. W jednym z pojazdów, który zatrzymał się w rowie poruszała się kobieta z 7-letnią dziewczynką. Decyzją załogi pogotowia dziecko zostało przetransportowane do Poznania. Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego rozpoczęli pracę nad ustaleniem przebiegu zdarzenia, jednocześnie policjanci patrolu z KP Skoki rozpoczęli poszukiwania za kierowcą Nissana. Skoccy policjanci zostali wsparci jednostkami z Wągrowca. Użyto psa tropiącego, który podjął trop. Przewodnik psa wytyczył wstępnie kierunek działań poszukiwawczych za mężczyzną. W międzyczasie Komendant KP Skoki rozdysponowała przybyłe jednostki patrolowe z Wągrowca. Mężczyzna został wkrótce zauważony, na ulicy Poznańskiej w Skokach, na rogatkach miejscowości.

Zatrzymał go patrol policjantów dzielnicowych z Wągrowca. Zatrzymany to 38-letni mieszkaniec Skoków. Został doprowadzony do KPP w Wągrowcu i osadzony w pomieszczeniu dla osób zatrzymanych. Mężczyźnie pobrano krew do badań laboratoryjnych, nadto przebadano go analizatorem wydechu. W chwili badania w jego organizmie znajdowało się około 2,5 promila alkoholu.

Policjanci z drogówki wstępnie ustalili że kierujący Nissanem jechał w kierunku Skoków, zjechał na przeciwległy pas ruchu, gdzie uderzył w lewy przód ciężarówki, oraz bok naczepy. Następnie uderzył w jadący za ciężarówką samochód marki Honda, w którym jechała kobieta z córką. W zdarzeniu drogowym szczęśliwie nikt nie odniósł poważnych obrażeń.

Jakie kary grożą podejrzanemu?

Mężczyzna będzie odpowiadał za spowodowanie zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym, a dodatkowo będzie odpowiadał karnie za prowadzenie pojazdu w stanie nietrzeźwości – za to grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności, zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych na okres od 3 do 15 lat, karę pieniężną od 5000 do 60000 złotych na rzecz Funduszu Pomocy Pokrzywdzonym i Pomocy Postpenitencjarnej, oraz 15 punktów karnych.

Podjęcie przez podejrzanego decyzji o ucieczce z miejsca zdarzenia, a także znajdowanie się w stanie nietrzeźwości daje podstawę funduszowi ubezpieczeniowemu na dochodzenie od kierującego pojazdem mechanicznym zwrotu wypłaconego z tytułu ubezpieczenia OC odszkodowania. Stąd warto o tym pamiętać, że na nietrzeźwego sprawcę zdarzenia drogowego spadają koszty związane z likwidacją szkód.

Źródło: KPP Wągrowiec

Autor postu

Udostępnij