Udostępnij

Loading

W sobotę policjanci zatrzymali czterech obywateli Mołdawi. Zatrzymania miały związek z kradzieżami do jakich doszło w marketach w Wągrowcu i Mieścisku. Łupem złodziei padły artykuły chemiczne i spożywcze przekraczające wartość tysiąca złotych

W sobotnie popołudnie policjanci z Wągrowca i Skoków działali w związku z informacjami o kradzieżach do jakich doszło w marketach w Wągrowcu i Mieścisku.

Poruszająca się VW Sharanem grupa czterech osób – dwóch kobiet i dwóch mężczyzn w wieku od 21 do 46 lat – wszyscy to obywatele Mołdawi, została zatrzymana i doprowadzona do KPP w Wągrowcu. Policjanci pracujący przy zdarzeniu ustalili, że mają oni związek z kradzieżami artykułów spożywczych i chemii wśród nich kawy, tabletki do zmywarki, kapsułki do prania, słodycze a nawet wędliny o wartości przekraczającej 1100 złotych.

Zatrzymania dokonano w Mieścisku, tam obsługa marketu zauważyła jak młody mężczyzna chowa w odzieży przedmioty z półek. Poza marketem na jednej z bocznych ulic oczekiwała na niego reszta towarzyszy. W samochodzie posiadali już znaczną ilość towaru.

Ustalono, że ta grupa osób brała udział w kradzieży w markecie w Wągrowcu. Pojazd z towarem został zabezpieczony, a odzyskane skradzione rzeczy wróciły do marketów.

Osoby działały wspólnie i w porozumieniu, usłyszały zarzut kradzieży. Sprawa kradzieży w Wągrowcu i Mieścisku nie zamyka postępowania, gdyż przy zatrzymanych ujawniono więcej towaru i istnieje duże prawdopodobieństwo że pochodzi z innych kradzieży co będzie przedmiotem dalszych ustaleń. Za kradzież grozi kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

Źródło: KPP Wągrowiec

Autor postu

Udostępnij