Udostępnij

Loading

Mateusz Morawiecki ogłosi dzisiaj kilka nowych obostrzeń. Wiele osób może być niezadowolonych z tych kroków. Na sklepy zostanie nałożone obostrzenie dotyczące liczby klientów w środku. Będzie ich mogło być 3 razy więcej niż kas – np. jeśli w sklepie są 2 kasy, zakupy będzie mogło robić 6 osób.

To nie wszystko. Mają zostać ogłoszone godziny tylko dla seniorów, czyli nieoficjalnie 2 godziny w ciągu dnia, kiedy do sklepów będą mieć wstęp wyłącznie osoby po 60. roku życia. Do tej pory takie godziny wprowadzały niektóre wybrane dyskonty. Jednak najważniejsze obostrzenie będzie dotyczyć wychodzenia z domu.

Najważniejszym obostrzeniem może być to dotyczące wychodzenia z domu. Do tej pory mogliśmy robić to dwójkami, a członkowie rodziny nie byli wliczani do obostrzenia. Teraz nawet podczas wyjścia z krewnym trzeba będzie zachować 2-metrowy odstęp. Ma to nie dotyczyć rodziców z małymi, niesamodzielnymi dziećmi lub opiekunów i niepełnosprawnych. Z domów będziemy mogli wychodzić wyłącznie pojedynczo.

Do tej pory mogliśmy opuszczać domy i spacerować, jechać do pracy, robić zakupy w spożywczym oraz w aptece w dwie osoby. Odtąd tylko jeden członek rodziny zrobi większe sprawunki – ewentualnie będzie musiał zachować spory odstęp. Oficjalnie o obostrzeniach Mateusz Morawiecki powie dziś na specjalnej konferencji, a nowe przepisy mają obowiązywać od północy.

Źródło: https://pikio.pl/mateusz-morawiecki-310320-pp-nowe-obostrzenia/?fbclid=IwAR1e4oK24ERSVu5fcGAeItB-BVmqqxwGfubNMDgXKk2YSjOER1vYiHVMs7E

Autor postu

Udostępnij