Udostępnij

Loading

Komisariat Policji w Skokach prowadzi postępowanie w sprawie oszustwa i usiłowania oszustwa. Przestępca, aby stać się bardziej wiarygodnym podawał się za ratownika medycznego i poruszał się karetką na sygnale.

Do niecodziennej sytuacji doszło w ubiegły piątek, a przestępca za swój cel obrał księży. Zgłoszenia o oszustwie i próbie oszustwa otrzymaliśmy od księży i prowadzących kancelarie w parafiach na terenie gmin Skoki, Damasławek i Kłecko.

Wstępnie ustalono, że mężczyzna poruszał się ambulansem na sygnale, a w rozmowie przedstawiał historie – że przewozi krew, albo że przewozi chorego i awarii uległ bak i wyciekło paliwo i musi zatankować za 200 – 300 złotych, aby dojechać do celu. Dwukrotnie mężczyzna osiągnął swój cel. Po otrzymaniu pieniędzy, ślad po nim ginął.

Zwracamy się do osób, które były świadkiem tego działania w Skokach, Damasławku, bądź Kłecku, w godzinach 10:30- 16:00, posiadają informacje, które pomogą policjantom w zatrzymaniu oszusta o kontakt z Komisariatem Policji w Skokach tel. 477746340

Autor postu

Udostępnij