Udostępnij

Loading

Dzisiaj około godziny 18:00 w Czesławicach policjanci dzielnicowi z PP Gołańcz radiowozem oznakowanym wydali sygnały świetlne i dźwiękowe do zatrzymania kierującemu pojazdem karetka pogotowia Opel Vivaro, który nie zatrzymał się i kontynuował ucieczkę. (próba zatrzymania karetki związana była z prowadzoną przez wągrowiecką Policję sprawy oszustw wyłudzeń pieniędzy od mieszkańców powiatu wągrowieckiego).

W trakcie pościgu stracono kontakt wzrokowy, powiadomiono jednostki ościenne. Policjanci z Chodzieży wystawili blokadę na drodze dojazdowej do Budzynia. Kierujący pojazdem Opel na widok zablokowanej drogi przez oznakowany RW zjechał na pobocze, gdzie się zakopał, z pojazdu dwóch mężczyzn podjęło ucieczkę pieszo. Jeden z nich został zatrzymany przez policjantów WRD KPP w Chodzieży. Drugi z mężczyzn oddalił się.

Na miejsce do pomocy skierowano policjantów z Chodzieży, z Wągrowca, w tym przewodnika z psem. W wyniku działań po godzinie na terenie Budzynia zatrzymany został drugi mężczyzna. Oboje zostali doprowadzeni do KPP w Wągrowcu, gdzie wykonane zostaną z nimi dalsze czynności.

Zdjęcie: KPP Chodzież

Autor postu

Udostępnij