Udostępnij

Loading

Dzisiaj policjanci zwracają szczególną uwagę na podobne wybryki. Dzisiaj na terenie naszego powiatu, jak i całego województwa policjanci drogówki prowadzą akcję pod nazwą „NIECHRONIENI UCZESTNICY RUCHU DROGOWEGO”. Działania te maja wpłynąć na poprawę bezpieczeństwa w ruchu drogowym, a zwłaszcza na przestrzeganie przepisów związanych z korzystaniem z dróg przez pieszych i rowerzystów.

Dzisiaj na terenie naszego powiatu, jak i całego województwa policjanci drogówki prowadzą akcję pod nazwą „NIECHRONIENI UCZESTNICY RUCHU DROGOWEGO”. Działania te maja wpłynąć na poprawę bezpieczeństwa w ruchu drogowym, a zwłaszcza na przestrzeganie przepisów związanych z korzystaniem z dróg przez pieszych i rowerzystów.

Nie brakuje tych którzy bardzo lekceważąco podchodzą do przepisów bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Piesi nagminnie dla wygody przechodzą w miejscach nie na to przeznaczonych, często chodząc od sklepu do sklepu. Zauważalne są również wykroczenia popełniane przez rowerzystów. Zajeżdżanie drogi pieszym na chodniku, przejeżdżanie wzdłuż po przejściu dla pieszych, to najpopularniejsze z nich.

Wczoraj około godziny 17:30 policjanci z wągrowieckiej drogówki zatrzymali do kontroli 21-letniego mieszkańca gm. Wągrowiec, który poruszał się rowerem. Zwrócił on uwagę szeregiem wykroczeń jakie popełnił. Jazda wzdłuż po przejściu dla pieszych, jednocześnie rozmawiając przez telefon komórkowy (kierujący rowerem podobnie jak kierujący samochodem ma zakaz korzystania z telefonu komórkowego, który wymaga trzymania telefonu w ręku).

Podczas rozmowy policjanci wyczuli od cyklisty alkohol. Badanie potwierdziło, ze znajduje się w stanie po użyciu alkoholu. Jeśli stężenie alkoholu we krwi zawiera się między 0,2 i 0,5 promila (bądź od 0,1 do 0,25 mg w 1 dm wydychanego powietrza) to jest to stan po spożyciu alkoholu. Kto w takim stanie kieruje pojazdem w tym rowerem, popełnia wykroczenie zagrożone karę aresztu, grzywną do 5000 zł i czasowym zatrzymaniem prawa jazdy. Dodatkowo rower na którym się poruszał nie posiadał sprawnych hamulców i wymaganego oświetlenia.

Źródło: KPP Wągrowiec

Autor postu

Udostępnij