Udostępnij

Loading

Od początku kwietnia policjanci z zespołu ds. poszukiwań osób zrealizowali 18 spraw poszukiwawczych. Wśród nich zrealizowano 15 zarządzeń o ustaleniu miejsca pobytu wraz z nakazem doprowadzenia do zakładu karnego. Zrealizowano 1 list gończy oraz nakaz doprowadzenia do MOW.

Policjanci z Wydziału Kryminalnego zajmujący się poszukiwaniem osób stale realizują wpływające do jednostki nakazy. Zrealizowane w kwietniu czynności prowadzone były na podstawie nakazów wydanych przez Sądy w Wągrowcu, Pleszewie, Koninie, Poznaniu Nowe Miasto i Wilda, Zielonej Górze, Chodzieży, Kartuzach. Część wydanych nakazów związana jest z unikaniem zasądzonych kar grzywien, które zamienione zostały na kary aresztu.

W przypadku postanowień o kilkudniowych karach pozbawienia wolności, w przypadku niektórych osób istniała możliwość wykupienia się wpłacając określoną kwotę grzywny – tak było w czterech przypadkach.

Wśród osób zatrzymanych, które trafiły za kraty więziennej celi, na pięć miesięcy do aresztu trafił 43-letni wągrowczanin, uchylający się od płacenia alimentów. Na 3 miesiące do zakładu karnego trafił 35-letni skoczanin, który odbywa karę pozbawienia wolności za zniszczenie mienia. Z kolei 45 dni kary pozbawienia wolności odbywa 44-letni wągrowczanin, który popełnił przestępstwo z art 216 kk – znieważenia. Jeden rok kary pozbawienia wolności odbywa zatrzymany w Wągrowcu 51-letni mieszkaniec powiatu konińskiego. Mężczyzna popełnił przestępstwo z art. 178a par1 K.K. – prowadzenie pojazdu w stanie nietrzeźwym.

Zatrzymani przez funkcjonariuszy poszukiwani doprowadzeni zostali do zakładów karnych w Gębarzewie, Potulicach i Aresztu Śledczego w Poznaniu. W jednym przypadku zrealizowano postanowienie Sądu Rodzinnego za poszukiwanym 17-latkiem celem doprowadzenia go do Młodzieżowego Ośrodka Wychowawczego w Puławach.

Wczoraj policjanci na terenie Wągrowca odnaleźli również kobietę, która zerwała kontakt z rodziną. Dzień wcześniej przyjęto w tej sprawie zawiadomienie o zaginięciu. Poszukiwania prowadzone przez Policję za tą osobą trwały jeden dzień.

Źródło: KPP Wągrowiec

Autor postu

Udostępnij