Udostępnij

Loading

Rewitalizacja plaży miejskiej coraz bliżej. W piątek, 2 czerwca burmistrz miasta Jarosław Berendt podpisał umowę na „Rewitalizację plaży miejskiej, kąpieliska oraz istniejącego parku wraz z przebudową amfiteatru w Wągrowcu – etap I” z Jackiem Grabowskim, Prezesem Zarządu firmy Jack-Bud Polska Sp. z o.o. Sp.k – wykonawcą inwestycji, który zgodnie z wynikiem postępowania zrealizuje przedmiot zamówienia za cenę 13 491 977 złotych. W wydarzeniu uczestniczył poseł Marcin Porzucek.

Zgodnie z ustaleniami zapisanymi w umowie inwestycja zostanie zrealizowana w formule „Zaprojektuj i wybuduj”. Zakres prac rewitalizacji plaży miejskiej – etap I będzie obejmował m.in.:

– budowę budynku dwukondygnacyjnego pokrytego dachem płaskim, dając tym samym możliwość zadaszenia plaży. Budynek zostanie częściowo wkomponowany w istniejącą skarpę brzegu rynnowego jeziora. Wewnątrz budynku na poziomie plaży ulokowana zostanie baza WOPR, ambulatorium, wypożyczalnia sprzętu plażowego, toalety publiczne, przebieralnie oraz pomieszczenie dostosowane do karmienia i przewijania dzieci. Na kondygnacji pierwszej ma znaleźć się klubokawiarnia,

– budowę placu zabaw zlokalizowanego na skarpie – będzie składał się z wertykalnego placu zabaw ulokowanego na naturalnym zboczu zejścia do jeziora oraz części płaskiej w postaci wycięcia w skarpę, gdzie ulokowane zostaną zabawki,

– wykonanie ciągu komunikacyjnego łączącego plażę z ul. Kościuszki – otwarcie osi widokowej,

– budowę ścieżek rowerowych, ciągów pieszych, dróg komunikacji wewnętrznej, obiektów małej architektury, sieci infrastruktury.

Ponadto przy głównych wejściach na promenadę zostaną ulokowane punkty informacyjne z mapą, odległościami oraz orientacyjnym czasem przejścia. Znajdą się tutaj również panele informujące o jakości powietrza, o temperaturze powietrza, jak i wody oraz prędkości wiatru i jego kierunku.


– Z ogromna satysfakcją podpisałem umowę na rewitalizację plaży. Dzięki temu marzenie wielu mieszkańców miasta jest już na wyciągnięcie ręki. W niedalekiej przyszłości Wągrowiec będzie mógł pochwalić się nie tylko położonym w centrum miasta jeziorem, ale także piękną i nowoczesną plażą. Jestem przekonany, że – tak jak to stało się w przypadku zmodernizowanego Księżego Kacerka – po zakończeniu prac wągrowczanie oraz turyści jeszcze chętniej będą w tym miejscu spędzać swój wolny czas – powiedział burmistrz Jarosław Berendt po podpisaniu umowy.

W ramach I etapu oraz kolejnych części tej inwestycji, tj. etapu II oraz III, w centrum miasta rewitalizacji ma być poddany obszar o powierzchni 6,7 ha. W kolejnych etapach zostaną między innymi wykonane: przebudowa amfiteatru, a także rewitalizacja parku miejskiego.

Na realizację I etapu tej inwestycji nasze miasto otrzymało bezzwrotne dofinansowanie z rządowego Programu Inwestycji Strategicznych Polski Ład w kwocie 11 340 000 złotych.
Zgodnie z podpisaną dzisiaj umową wykonawca powinien zakończyć pracę do końca października 2025 roku.

– To nasz wspólny sukces. Dlatego dziękuję wszystkim, którzy przyczynili się do tego kluczowego momentu: parlamentarzystom, radnym miejskim oraz pracownikom Urzędu Miejskiego. Razem tworzymy miasto, z którego możemy być dumni – podsumował burmistrz Berendt.

Źródło: wagrowiec.eu

Autor postu

Udostępnij