Udostępnij

Loading

Miejski Ośrodek Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Wągrowcu wzbogacił się ostatnio o trzy nowe zestawy multimedialne. Wszystko to za sprawą 40 000 złotych przyznanych w ubiegłym roku naszemu ośrodkowi przez Urząd Marszałkowski Województwa Wielkopolskiego na wsparcie realizacji zajęć socjoterapeutycznych oraz działań edukacyjnych i profilaktycznych wśród mieszkańców Wągrowca.

Na każdy zakupiony zestaw składają się: monitor multimedialny, uchwyt, laptop, kamery, oprogramowanie oraz niezbędne urządzenia peryferyjne. Zostaną one wykorzystane w Świetlicy Socjoterapeutycznej Dla Dzieci „Wyspa Radości”.

–  Sprzęt ten umożliwi ośrodkowi rozszerzenie działalności i jej uatrakcyjnienie, co powinno zachęcić większą liczbę dzieci i młodzieży do uczestnictwa w dobrowolnych zajęciach poza szkołą, stawiając na alternatywny sposób spędzania wolnego czasu z ukierunkowaniem na rozwój społeczny i profilaktykę uzależnień – podkreśla Lidia Kozdęba, kierownik Miejskiego Ośrodka Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Wągrowcu.

Zakupione zestawy pozwolą także realizować szkolenia z wykorzystaniem materiałów dostępnych na przykład w formie filmowej lub cyfrowej.

Autor postu

Udostępnij