Udostępnij

Loading

Policjanci czuwający nad bezpieczeństwem w ruchu drogowym, nie zaliczają minionego weekendu do spokojnych. Ujawniono szereg wykroczeń związanych z przekroczeniem prędkości, zatrzymano dwa prawa jazdy za prędkość. Była również daremna próba ucieczki 29-letniego mieszkańca Sarbii przed patrolem policji – okazało się że kierowca był nietrzeźwy, grozi mu do 5 lat pozbawienia wolności.

W niedzielę policjanci zatrzymali dwa prawa jazdy kierowcom pojazdów marki BMW. Jeden kierował samochodem osobowym, drugi motocyklem.

Około godziny 14:00 podczas kontroli drogowej w Bartodziejach, 42-letni wągrowczanin w obszarze zabudowanym przekroczył dopuszczalną prędkość o 62 km/h. Mężczyzna został ukarany 2000 złotowym mandatem i 14 punktów karnych

Tego samego dnia wieczorem w Pokrzywnicy, 51-letni mieszkaniec Kowanówka, poruszający się motocyklem BMW, przekroczył dopuszczalną prędkośc o 67 km/h. O karze grzywny dla tego kierowcy będzie decydował sąd, gdyż wobec niego został skierowany wniosek o ukaranie do sądu.

Poważne konsekwencje prawne czekają 29-latka z Sarbii w gm. Mieścisko. W sobotę 3 czerwca późnym popołudniem w miejscowości Popowo Kościelne, patrol ruchu drogowego zatrzymywał do kontroli kierującego Citroenem C3. Mężczyzna na widok zatrzymujących go policjantów postanowił uciekać. Wjechał między bloki Osiedla Piastowskiego, przy ogródkach działkowych pozostawił pojazd i rozpoczął ucieczkę pieszo. Po kilkudziesięciu metrach pieszej ucieczki został obezwładniony. Okazało się, że uciekał przed patrolem ruchu drogowego bo był nietrzeźwy – potwierdziło to badanie poglądowe w szpitalu. Mężczyzna kategorycznie odmówił poddania się badaniu trzeźwości. W takim przypadku pobiera się z organizmu przymusowo krew do badań, która następnie zostanie poddana analizie biegłych. Za kierowanie w stanie nietrzeźwości, i ucieczkę przed policjantami grozi mu nawet 5 lat pozbawienia wolności i wysokie grzywny, o których zadecyduje Sąd.

Źródło: KPP Wągrowiec

Autor postu

Udostępnij