Udostępnij

Loading

Kilka dni mrozów to za mało, aby wchodzić na pokrywę lodową. Czworo dzieci zostało wczoraj zauważonych przez dorosłych biegających po tafli jeziora Łęgowskiego. Ostrzegamy przed takim zachowaniem!

Wczoraj około godziny 15:30 policjanci zostali powiadomieni przez jednego z mieszkańców Łęgowa o dzieciach w wieku około10-12 lat, które biegają po lodzie znajdującym się na tafli jeziora.

Zgłaszający w rozmowie wskazał że miejscami jezioro nie jest skute lodem, a tafla jest za cienka, aby mógł po niej chodzić ktokolwiek.Zgłaszający zdecydował się zadzwonić na numer alarmowy, bo dzieci nie słuchały jego wołania od brzegu, aby zeszły z lodu.

Po chwili jednak nawoływanie trafiło do dzieci, które zeszły z lodu i uciekły. Interwencja patrolu Policji została odwołana. Zwracamy się do rodziców – uświadamiajcie swoim dzieciom, jakie niebezpieczeństwo wiąże się z wchodzeniem na lód. Takie zachowanie nie jest żadnym aktem odwagi, tylko kompletnego braku wyobraźni, że taka zabawa może zakończyć się utonięciem.

Źródło oraz zdjęcie: http://wagrowiec.policja.gov.pl/

Autor postu

Udostępnij