Udostępnij

Loading

Najbliższe 8 miesięcy w Areszcie Śledczym w Poznaniu spędzi mężczyzna, który ignorował sądowe zakazy prowadzenia pojazdów.

Wczoraj kilka minut przed godziną 20-tą Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego zatrzymali do kontroli 35-letniego mieszkańca gminy Skoki – tego samego, który przed tygodniem został zatrzymany do kontroli w Wiatrowie.

Kontrola drogowa miała miejsce w centrum Wągrowca, przy ul. Kościuszki. Jednak tym razem na rękach kierowcy zatrzasnęły się kajdanki, a miejsce zza kierownicy zamienił na celę pomieszczenia dla osób zatrzymanych.

Mężczyzna tylko w tym roku był czterokrotnie zatrzymywany podczas kierowania pojazdem przez policjantów z Wągrowca i Poznania. Za każdym razem dokumentacja z przeprowadzonej kontroli finalnie trafia w toku prowadzonych postępowań przed wymiar sprawiedliwości. Na mężczyźnie ciążą dwa postanowienia sądów – Sądu Rejonowego w Wągrowcu i Sądu Rejonowego Poznań- Nowe Miasto i Wilda, zakazujące mu kierowanie pojazdami mechanicznymi. Ten pierwszy wydany w 2019 roku zakazuje mu dożywotnio prowadzenia pojazdów.

Wczoraj na podstawie wydanego zarządzenia Sądu Rejonowego Poznań- Nowe Miasto i Wilda, mężczyzna został zatrzymany, a następnie zostanie umieszczony w Areszcie Śledczym w Poznaniu na okres najbliższych 8 miesięcy. Niestosowanie się do sądowych zakazów prowadzenia pojazdów, jest przestępstwem z art 244 Kodeksu Karnego, zagrożonego karą od 3 miesięcy do 5 lat pozbawienia wolności.

asp. Dominik Zieliński

Autor postu

Udostępnij