Udostępnij

Loading

O tym, że ten pojazd nie powinien w ogóle znaleźć się na drodze, to mało powiedzieć. Kontrola policjantów z drogówki wykazała szereg nieprawidłowości, łącznie z założoną tablicą rejestracyjną od innej przyczepy.

Wczoraj późnym popołudniem w pobliżu Morakowa, policjanci prowadzili kontrolę ruchu drogowego. W pewnym momencie ujawnili, że kierujący zestawem ciągnika siodłowego z naczepą, poruszał się z prędkością 80 km/h w miejscu, gdzie obowiązuje 50 km/h. Po zatrzymaniu pojazdu do kontroli okazało się, że to wykroczenie to jedynie „wierzchołek góry lodowej”

Kierujący zestawem 62-latek z powiatu ciechanowskiego, nie posiadał ważnego prawa jazdy kat. CE, nie posiadał również dokumentów do wykonywania transportu drogowego. Jego praca nie była rejestrowana, ponieważ tachograf był odłączony.

Po rozmowie z kierowcą policjanci rozpoczęli kontrolę zestawu. Ujawnili szereg usterek, które eliminowały go z dalszego ruchu. Ogólnie pojazd mocno nadgryziony zębem czasu. Przerdzewiałe elementy, wybrakowany bieżnik, nieszczelności. Brak ubezpieczenia OC naczepy, brak badań technicznych naczepy, dodatkowo zamontowana na niej była tablica rejestracyjna od naczepy innej marki.

Art. 306c Kodeksu Karnego § 2. Kto używa tablicy rejestracyjnej pojazdu mechanicznego nieprzypisanej do pojazdu, na którym ją umieszczono, albo używa jako autentycznej podrobionej lub przerobionej tablicy rejestracyjnej pojazdu mechanicznego podlega karze pozbawienia wolności od 3 miesięcy do lat 5.

Kierujący za przekroczenie prędkości ukarany został mandatem karnym. Policjanci zatrzymali mu również prawo jazdy. Zatrzymane zostały również obydwa dowody rejestracyjne wraz z zakazem dalszej jazdy. Policjanci sporządzili wniosek o ukaranie za stan techniczny pojazdu oraz wykroczenia z transportu drogowego. Brak ubezpieczenia OC skutkował sporządzeniem informacji do funduszu ubezpieczeniowego. W sprawie wszczęte zostanie postępowanie w związku z posłużeniem się tablicą rejestracyjną od innego pojazdu.

asp. Dominik Zieliński

Autor postu

Udostępnij