Udostępnij

Loading

Policjanci z Wydziału ruchu drogowego KPP w Wągrowcu są zadaniowani do prowadzenia kontroli prędkości pojazdów. Miejscami takich kontroli są miejscowości położone na głównych ciągach komunikacyjnych, gdzie ruch jest największy, a kierowcy nagminnie naruszają przepisy dotyczące ograniczenia prędkości. Dotyczy to zarówno obszaru zabudowanego, jak i miejsc poza tym obszarem, gdzie zarządca drogi z różnych względów zdecydował na wprowadzenie ograniczeń. Wciąż są kierowcy którzy nie stosują się do tych ograniczeń.

W poniedziałek 10 czerwca w Miłosławicach, 37-latka z Poznania miała, nie zastosowała się do ograniczenia 50 km/h. Odnotowana prędkość jej pojazdu 109 km/h skutkowała nałożeniem 1500 mandatu karnego i 13 punktów karnych, również utratą prawa jazdy

Dzień wcześniej w Mieścisku, prowadzona kontrola ujawniła zbyt szybko poruszającego się fordem 36-latka z Piły. Mężczyzna przekroczył dopuszczalną prędkość o 61 km/h (fot.) Kara grzywny jaką nałożyli na niego policjanci to 2000 zł i 14 punktów karnych.

Prowadzone przez policjantów kontrole ujawniają również inne nieprawidłowości. W poniedziałek rano dwóch kierowców samochodów osobowych poruszało się nimi bez wykupionego ubezpieczenia OC. Obie kontrole miały miejsce w poniedziałek krótko przed godziną 6 rano w Wągrowcu i w Kamienicy.

Kolejną grupą osób są kierowcy poruszający się pomimo braku uprawnień do kierowania. W sobotni wieczór policjanci zatrzymali do kontroli motocyklistę. Powodem kontroli było przekroczenie linii ciągłej. 48-latek posiadał uprawnienia kategorii „B”, co w polskim prawodawstwie uprawnia do poruszania się motocyklem o mocy do 15KM. Harley jakim się poruszał wymagał już od kierowcy posiadania prawa jazdy kategorii „A”. W przypadku kierowania bez uprawnień, decyzję w sprawie kierowcy podejmuje sąd, który oprócz zasądzenia kary grzywny orzeka również zakaz prowadzenia pojazdów.

Również w sobotnie popołudnie policjant pełniący służbę na motocyklu skontrolował kierującego mercedesem 30-letniego mieszkańca z Wągrowca. Mężczyzna w krótkim czasie spowodował kolizję pojazdem niedopuszczonym do ruchu, wkrótce przekroczył prędkość o ponad 51 km/h, co spowodowało że przekroczył 24 punkty karne i zostało wystawione skierowanie na kurs reedukacyjny i ponowne sprawdzenie kwalifikacji kierowcy.

asp. Dominik Zieliński

Autor postu

Udostępnij