Udostępnij

Loading

Wczoraj, w godzinach popołudniowych, w Wągrowcu doszło do niebezpiecznego incydentu z udziałem rowerzystki. Z informacji, jakie przekazał nam Dominik Zieliński z Komendy Powiatowej Policji w Wągrowcu, wynika, że kierująca samochodem osobowym marki Skoda podczas wyjeżdżania z parkingu przy ulicy Gnieźnieńskiej (przy targowisku), potrąciła rowerzystkę jadącą po drodze dla pieszych i rowerzystów.

Na miejsce zdarzenia natychmiast przybyli policjanci, którzy ustalili okoliczności wypadku. Pomimo dramatyzmu całej sytuacji, na szczęście nikt nie odniósł obrażeń. Zarówno kierująca pojazdem, jak i rowerzystka były trzeźwe.

Policjanci, po przeprowadzeniu szczegółowych oględzin i rozmowach z uczestnikami zdarzenia, orzekli winę 48-letniej kierującej samochodem. To ona nie zachowała należytej ostrożności przy wyjeżdżaniu z parkingu, co doprowadziło do kolizji z rowerzystką.

To zdarzenie pokazuje, jak ważna jest ostrożność i koncentracja na drodze, szczególnie w miejscach, gdzie mogą poruszać się piesi i rowerzyści. Policja apeluje do wszystkich uczestników ruchu drogowego o zachowanie szczególnej uwagi i przestrzeganie przepisów, aby unikać takich niebezpiecznych sytuacji.

Autor postu

Udostępnij