Udostępnij

Loading

Kierowca poruszając się pojazdem ciężarowym w terenie zabudowanym powinien zwrócić szczególną uwagę w pobliżu przejścia dla pieszych. W tym przypadku tak nie było. Pieszy zachował czujność co uchroniło go przed nieszczęściem.

Początkowo jednak nic nie zapowiadało takiego obrotu sprawy. Całą sytuację zauważyli policjanci kontrolujący ruch na wągrowieckiej obwodnicy, a miała ona miejsce wczoraj około godziny 17:30, na przejściu dla pieszych na ul. 11 listopada przy skrzyżowaniu z ul. Straszewską.

Ruch w tym miejscu był duży. Na skrzyżowaniu znajdowały się pojazdy oczekujące na możliwość skrętu w lewo stąd jadący od ronda gnieźnieńskiego kierowca ciężarówki zatrzymał zestaw przed przejściem dla pieszych i oczekiwał na możliwość kontynuowania jazdy.

W tym momencie do przejścia podszedł pieszy prowadzący rower. Chciał skorzystać z przejścia. Zauważył, że nadjeżdżający z lewej strony pojazd osobowy zatrzymał się, ustępując mu pierwszeństwa, ciężarówka już stała. Kiedy pieszy wszedł na przejście, kierowca ciężarówki w ogóle nie zwrócił uwagi czy, ktokolwiek chce z przejścia skorzystać. Ruszył nie ustępując pierwszeństwa pieszemu, wchodzącemu na przejście. Doszło do bardzo niebezpiecznej sytuacji. W sytuacji gdyby pieszy wszedł na przejście chwilę wcześniej, albo rozpoczął przechodzenie od strony zestawu, wówczas mógłby zostać potrącony

Policjanci zatrzymali do kontroli kierowcę zestawu. 26-letni obywatel Białorusi za nieustąpienie pierwszeństwa pieszemu wchodzącemu na przejście dla pieszych otrzymał 1500 mandat karny i 15 punktów karnych.

Źródło: KPP Wągrowiec

Autor postu

Udostępnij