Udostępnij

Loading

Przed nami kolejny Klasyczny Czwartek. Tym razem Miejski Dom Kultury zaprasza miłośników kina na film Do widzenia, do jutra w reżyserii Janusza Morgensterna.

Ona, Francuzka, córka dyplomaty, od niedawna pełnoletnia. On, Polak, artysta teatralny, jeszcze do niedawna student. Spotykają się przypadkiem latem w Gdańsku.
Marguerite (Teresa Tuszyńska) to nowoczesna, praktyczna dziewczyna, która podróżuje ze swoim ojcem – jak się wydaje, nie cierpi z powodu częstej zmiany miejsc i kręgu znajomych. W Gdańsku cieszy się zresztą wielkim powodzeniem. Jacek (Zbigniew Cybulski) to romantyczny, młody mężczyzna, który marzy o idealnej miłości, odpornej na przyziemne realia. Zbliżą się do siebie na chwilę, mimo bariery językowej i rozbieżnych planów.

Miejski Dom Kultury w Wągrowcu wspólnie ze Stowarzyszeniem Kin Studyjnych zapraszają do podróży po klasyce polskiej kinematografii. Dla widzów to okazja, by obejrzeć dzieła, które ukształtowały obraz polskiego kina w latach 60., 70. i 80. ubiegłego wieku – poddanych rekonstrukcji cyfrowej.

Zapraszamy jutro do MDK. Początek seansu o godzinie 20:00.

Źródło: wagrowiec.eu

Autor postu

Udostępnij