Udostępnij

Loading

Koronawirus szaleje w Polsce i na świecie. Wstrząsająca jest sprawa ginekologa z Poznania, który jest zakażony wirusem z Chin. Mężczyzna miał kontakt z ponad 140 kobietami. Jego pacjentki są w kwarantannie. Chory 60-latek przebywa w szpitalu w stanie ciężkim!

W województwie wielkopolskim zakażenie koronawirusem potwierdzono u 14 osób. Niestety, jedna osoba zmarła. Jednym z zakażonych jest 60-letni ginekolog w Poznania. Lekarz był jakiś czas temu w Austrii, a po powrocie przyjmował pacjentki w trzech różnych gabinetach!

Okazuje się, że miał on kontakt z wieloma pacjentkami. Sanepid w Poznaniu dotarł już do 141 kobiet, które miały kontakt z ginekologiem. Ta lista nie jest jeszcze zamknięta.

– Docieramy do pań, które były u lekarza. Dotarliśmy do 141 pacjentek. To jest liczba na dzisiaj. Panie będą objęte kwarantanną. Natomiast liczba zamknięta, czyli zakończenie tej listy, może to być jutro lub w poniedziałek – przekazała w rozmowie z Radiem Poznań, Cyryla Staszewska z poznańskiego sanepidu.

60-latek leży od kilku dni w szpitalu przy ul. Szwajcarskiej. Jest w ciężkim stanie i oddycha za niego respirator. Na wyniki badań czeka także jego żona.

Źródło: https://www.se.pl/poznan/koronawirus-w-poznaniu-zakazony-ginekolog-mial-kontakt-z-ponad-140-kobietami-aa-HMYy-JJwL-2BUk.html

Autor postu

Udostępnij