Udostępnij

Loading

Nowe nawierzchnie ulic, równe chodniki, wygodne parkingi, droga rowerowa i nowoczesne oświetlenie ledowe – tak już za około rok mogą wyglądać ulice Jeżyka, Mickiewicza, Słowackiego i Kasprowicza. Realizacja tej inwestycji sprawi, że praktycznie wszystkie ulice w tej części miasta będą odnowione, zmodernizowane lub rozbudowane, by tym samym spełniać oczekiwania naszych mieszkańców.

– Na przebudowę tych czterech ulic wągrowczanie czekają od kilkunastu co najmniej lat. Nie tylko mieszkańcy pobliskich osiedli, ale też wielu innych wągrowczan, którzy korzystają ze zlokalizowanych w tej okolicy popularnych punktów handlowych i usługowych. Nasze starania o dofinansowanie tej inwestycji zakończyły się w tym roku sukcesem, pozostało tylko zabezpieczyć środki własne, co dzięki pełnej zrozumienia postawie wągrowieckich radnych, udało się właśnie osiągnąć – mówi burmistrz Wągrowca Jarosław Berendt.

O tym, że na realizację tej inwestycji miasto otrzymało niemal 4 350 000 złotych od Wojewody Wielkopolskiego w ramach Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg informowaliśmy już pod koniec kwietnia br. Po XXXVI sesji Rady Miejskiej w Wągrowcu, która odbyła się 27 maja br. wiemy, że mamy na ten cel zabezpieczone środki własne. Na ostatniej sesji RM radni zatwierdzili emisje obligacji, służące m.in. temu, by zapewnić wkład finansowy miasta na realizację tej inwestycji.

– Dzięki temu jeszcze w tym roku będziemy mogli rozpocząć tę inwestycję, a w przyszłym cieszyć się z pięknie przebudowanych, nowocześnie się prezentujących oraz przyjaznych dla użytkowników ulic, ścieżek i chodników – podkreśla burmistrz Jarosław Berendt.

Przypomnijmy, że łączna wartość tej inwestycji wynosi ponad 6,13 mln złotych. Swoim zakresem obejmuje ona m.in.:

– przebudowę i rozbudowę ulic na odcinku 1035 m,

– budowę nowych nawierzchni,

– budowę nowych chodników,

– budowę drogi rowerowej o długości 574 m,

– budowę i rozbudowę oświetlenia na 14 przejściach dla pieszych,

– budowę nowego ulicznego oświetlenia ledowego (ok. 70 punktów)

– budowę łącznika pomiędzy ulicami Słowackiego i Lipową,

– budowa miejsc postojowych – około 150 miejsc.

W najbliższych miesiącach miasto rozpocznie procedury przetargowe, które pozwolą wyłonić wykonawcę tej inwestycji, tak aby jeszcze w 2021 roku mogła rozpocząć się jej realizacja.

Źródło: wagrowiec.eu

Autor postu

Udostępnij