Udostępnij

Loading

Dziś wieczorem na MARSIE w ramach misji #Mars2020 ma wylądować najnowszej generacji łazik NASA Perseverance. Do lądowania dojdzie ok. 21:44 czasu polskiego, ale na skutek ograniczeń wynikających z prędkości światła, informacja o tym dotrze do nas po ok. 11 minutach – w okolicach 21:55.

W tym czasie będziemy śledzić dramatyczny przebieg hamowania sondy z 20 000 km/h do ZERA w ciągu zaledwie 7 minut – nie bez powodu nazywanych siedmioma minutami grozy!

NASA podczas lądowania nie ma ŻADNEJ kontroli nad łazikiem. Proces przejścia przez atmosferę, opadania na spadochronie, aktywnego lotu na platformie rakietowej, a w końcu opuszczenia łazika na linach odbywać się będzie w pełni autonomicznie, a my za pośrednictwem Deep Space Network – sieci potężnych radioteleskopów – będziemy nasłuchiwać docierających z Marsa sygnałów potwierdzających kolejne fazy lądowania.

Jeśli w lotach kosmicznych szukacie największych emocji, to lądowanie łazika na Marsie jest najwyższą ligą!

Zobaczcie i przeżyjcie to razem ze mną podczas dzisiejszej, specjalnej transmisji Z głową w gwiazdach LIVE! Startujemy o 20:30 i wspólnie będziemy śledzić przebieg zdarzeń.

Transmisje LIVE: Facebook: https://www.facebook.com/ZGlowaWGwiazdach/posts/3874081652650354
Nie możecie tego przegapić!

Autor postu

Udostępnij