Udostępnij

Loading

Działania wągrowieckiej Policji doprowadziły do zatrzymania dwóch podejrzanych sprawców włamań, do jakich dochodziło na terenie Rodzinnych Ogrodów Działkowych “Nad Nielbą” w Wągrowcu.

W lutym policjanci otrzymali sygnały od działkowiczów o uszkodzeniach wejść do altan, uszkodzonych kłódkach zabezpieczających pomieszczenia z narzędziami. Kilku właścicieli zauważyło również, utratę elektronarzędzi. Wskazywało to na działanie osób które pałały się okradaniem działkowiczów. 

W związku z tymi zgłoszeniami podjęto działania wykrywcze, celem ustalenia sprawcy, bądź sprawców tych włamań.  Podjęto również działania prewencyjne związane ze skierowaniem patroli  bezpośrednio na teren działek, który jest terenem zamkniętym.

We wtorek 27 lutego policjanci zatrzymali dwóch mężczyzn 21-letniego i 23-letniego mieszkańca Wągrowca podejrzanych o wspólne dokonywanie włamań i kradzieży. Odzyskano również szerg skradzionych elektronarzędzi – były to m.in narzędzia wielofunkcyjne, wkrętarki, piłę łańcuchową, a nawet głośnik. Wróciły one już do swoich właścicieli. 

Z dotychczasowych ustaleń śledczych wynika, że sprawcy włamali się do co najmniej kilku budynków na terenach działek, ale też pouszkadzali drzwi, kłódki i zamki do pomieszczeń z których nic nie skradziono. 

Zatrzymani mężczyźni przyznali się do dotychczas sformułowanych zarzutów, a także złożyli wyjaśnienia. Sprawa jest rozwojowa. Za przestępstwo kradzieży z włamaniem grozi kara od roku do 10 lat pozbawienia wolności. 

asp. Dominik Zieliński

Autor postu

Udostępnij