Udostępnij

Loading

Wczoraj Sąd Rejonowy w Wągrowcu na wniosek Prokuratora Rejonowego zastosował najsurowszy środek zapobiegawczych. Podejrzany o dokonanie rozboju 17-letni mieszkaniec gminy Gołańcz trafił na 3 miesiące do aresztu. Za rozbój grozi kara do 12 lat pozbawienia wolności.

Zgłoszenie o zdarzeniu wpłynęło do wągrowieckich policjantów w niedzielne popołudnie 14 sierpnia. Policję zaalarmował członek rodziny pokrzywdzonego mężczyzny informując o tym, że stał się on ofiarą napaści rabunkowej. Pokrzywdzony został zaatakowany jak wracał pieszo drogą do domu.

Na miejsce zdarzenia wysłano policjantów z Damasławka i Wągrowca. Wstępnie ustalono, że potencjalny sprawca napaści był w towarzystwie kolegi, a zaraz po zdarzeniu odjechali w stronę Kcyni. Policjanci ustalili, że mogą przebywać w wynajmowanym mieszkaniu w pobliskim Stołężynie. Mężczyźni (jeden z nich podejrzany o rozbój) pojawili się tam pod wieczór i zamknęli się w jego wnętrzu. Policjanci siłowo weszli do środka i zastali ich chowających się za tapczanem.

Obydwóch zostało zatrzymanych. Jeden z nich – pochodzący z Warszawy 17-latek poszukiwany był przez jedną z warszawskich jednostek Policji celem doprowadzenia do Młodzieżowego Ośrodka Wychowawczego. Drugi to pochodzący z jednej z miejscowości w gminie Gołańcz 17-latek również był poszukiwany w związku z brakiem realizacji postanowienia sądowego o przebywaniu w Młodzieżowym Ośrodku Wychowawczym.

Zostali oni doprowadzeni do Komendy Powiatowej Policji w Wągrowcu. Śledczy prowadzący czynności pod nadzorem Prokuratora Rejonowego w Wągrowcu przyjęli zawiadomienie od pokrzywdzonego. Przeprowadzono również czynności procesowe z zatrzymanymi nastolatkami. Ustalenia śledczych dały podstawę do przedstawienia mieszkańcowi gminy Gołańcz zarzutu dokonania rozboju. Przyznał się, bez składania wyjaśnień. Drugi z nastolatków został przekonwojowany do wyznaczonego ośrodka wychowawczego.

Okoliczności sprawy, zebrany materiał dowodowy dały podstawę do wnioskowania dla zatrzymanego o środek tymczasowy w postaci tymczasowego aresztowania. Wczoraj Sąd Rejonowy w Wągrowcu po przeprowadzeniu rozprawy i dokładnej analizie materiału dowodowego, przychylił się do tego wniosku i postanowił aresztować 17-latka na okres 3 miesięcy. Podejrzanemu o dokonanie rozboju grozi kara do 12 lat pozbawienia wolności.

Źródło: wagrowiec.policja.gov.pl

Autor postu

Udostępnij