Udostępnij

Loading

To będzie pamiętna niedziela handlowa dla złodziejki z gminy Budzyń. Ujawniono, że kobieta dopuściła się dwóch kradzieży jednego popołudnia. Łącznie została ukarana mandatami na kwotę 1000 złotych.

W niedzielę 2 kwietnia pochodząca z Wyszyn (gm. Budzyń) 62-latka podczas pobytu w jednym ze sklepów przy ul. Jeżyka w Wągrowcu dokonała kradzieży artykułów chemicznych o wartości 85 złotych. To nie uszło uwadze obsługi, dla pewności został sprawdzony monitoring sklepu. Kobieta zdążyła jednak odjechać. Pracownik sklepu ruszył za nią.

Samochód został ujawniony pod jednym ze sklepów w galerii Karuzela. Kobieta była w środku. Wykonany telefon na numer alarmowy 112 sprawił, że na miejscu pojawiła się policja. W międzyczasie złodziejka zdążyła wyjść ze sklepu i doszło do konfrontacji.

Kiedy 62-latka z Wyszyn usłyszała, że jej kradzież została zauważona i na miejsce już jedzie policja, najpierw chciała odjechać, jednak widząc nieugiętą postawę sprzedawcy, postanowiła zwrócić skradzione rzeczy. Jednak nie wyjęła skradzionej chemii, tylko wielkanocne ozdoby świąteczne w przekonaniu, że osoba która ją zatrzymała jest pracownikiem mieszczącego się w galerii sklepu z tekstyliami.

Tym sposobem na jaw wyszło, że kobieta okradła nie tylko sklep chemiczny na ul. Jeżyka, ale też ten, który właśnie opuściła. Policjanci przeprowadzili postępowanie mandatowe wobec kobiety nakładając grzywnę zarówno za pierwszą jak drugą kradzież. Informacje o kradzieży zostały odnotowane w systemie informatycznym Policji, a kobieta otrzymała dwa blankiety mandatu po 500 złotych każdy.

Autor postu

Udostępnij