Udostępnij

Loading

Dzisiejszy wieczór okazał się wyjątkowy dla miłośników obserwacji kosmicznych. Kilka minut przed godziną 21:00, na nocnym niebie nad Jeziorem Durowskim w Wągrowcu, można było podziwiać spektakularny przelot najnowszych satelitów Starlink.

Wideo: Marek Świdrak

Nasza redakcja, jak obiecała w poprzednim poście, zarejestrowała ten fascynujący widok na niebie. Przelot najnowszych Starlinków to zawsze widowisko, które przyciąga wielu entuzjastów patrzenia w górę. Tysiące małych satelitów, rozmieszczonych na niskiej orbicie okołoziemskiej, tworzy efektowny kosmiczny pociąg, który przemierza nocne niebo.

Dla tych, którzy nie mieli okazji obserwować tego zjawiska na żywo, nasza redakcja przygotowała nagranie, które pozwoli wam poczuć magię tego kosmicznego widowiska. Starlinki to projekt firmy SpaceX Elona Muska, mający na celu dostarczanie szerokopasmowego internetu na całym świecie. Ich przeloty nad naszym regionem są zawsze wyjątkowym wydarzeniem dla miłośników astronomii i kosmonautyki.

Mamy nadzieję, że nagranie dostarczy wam niezapomnianych wrażeń i jeszcze raz przypomni o fascynującym świecie kosmosu, który można obserwować prosto z naszej planety.

Autor postu

Udostępnij