Udostępnij

Loading

Środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania zastosował Sąd wobec dwóch mieszkańców gminy Skoki. Oboje podejrzani są dokonanie rozboju na mieszkańcu Skoków. Za to przestępstwo grozi kara od 2 do 15 lat pozbawienia wolności.

Do zdarzenia doszło w poniedziałek około południa. Z informacji przekazanej przez operatora numeru alarmowego 112 wynikało, że dwóch sprawców przyjechało na posesję pokrzywdzonego, pobili go i ukradli portfel i telefon.

Policjanci Komisariatu Policji w Skokach, po podjęciu interwencji ustalili, ze pokrzywdzony znał mężczyzn, którzy go zaatakowali. Policjanci natychmiast udali się do pobliskiej miejscowości, w miejsce zamieszkania starszego ze sprawców, 25-letniego Radosława J. Tam w mieszkaniu zastali jednak drugiego, 21-letniego Bartosza K. Został on zatrzymany przez interweniujących policjantów i doprowadzony do radiowozu. Ojciec drugiego z mężczyzn twierdził, że w domu syna nie ma i że odjechał z innym kolegą. Ta informacja jednak została zweryfikowana i niepotwierdzona.

Policjanci postanowili przeszukać posesję. Wówczas ojciec drugiego z podejrzanych wszedł do domu i po chwili wyprowadził z niego syna. Oboje mężczyzn zostało zatrzymanych i doprowadzonych do KPP w Wągrowcu. W trakcie przeszukania młodszego z nich, policjanci ujawnili porcję metamfetaminy. Wstępne rozpytanie potwierdziło, że mężczyźni zmieniają wersję co do tego gdzie byli oraz kto i jaki udział miał w zdarzeniu.

Oboje usłyszeli zarzut działania wspólnie i w porozumieniu przy dokonywaniu przestępstwa z art. 280 § 1.Kodeksu Karnego. „Kto kradnie, używając przemocy wobec osoby lub grożąc natychmiastowym jej użyciem albo doprowadzając człowieka do stanu nieprzytomności lub bezbronności” a także z art 157 par 2 Kodeksu Karnego – spowodowania lekkiego uszczerbku na zdrowiu.

Zgromadzony w sprawie materiał dowodowy dał podstawę do złożenia przez Prokuratora Rejonowego wniosku o zastosowanie środka zapobiegawczego w postaci tymczasowego aresztowania. Sąd przychylił się do tego wniosku i orzekł ten środek na okres 3 miesięcy.

Za popełnienie przestępstw o które są podejrzani grozi kara do 15 lat pozbawienia wolności.

Źródło: KPP Wągrowiec

Autor postu

Udostępnij