Udostępnij

Loading

Prace mające na celu zmienić wizerunek naszego Rynku rozpoczęły się na początku listopada. Po demontażu płyt oraz przygotowaniu wyznaczonych miejsc nadszedł czas na najważniejszy etap – sadzenie drzew – który pracownicy Miejskiego Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji rozpoczęli właśnie dzisiaj, 24 listopada. Zadanie polegające na rewitalizacji Rynku w Wągrowcu poprzez zwiększenie ilości zieleni uzyskało największe poparcie mieszkańców w głosowaniu w ramach Budżetu Obywatelskiego 2023.

W miejscach przygotowanych do sadzania powstaną wielogatunkowe rabaty z drzewami, bylinami i krzewami. W formie okręgu wokół istniejącej fontanny znajdzie się szpaler niskich drzew liściastych klonu polnego. Pozostałe drzewa, które również zostaną zasadzone na Rynku to lipy drobnolistne oraz szerokolistne, które będą rosnąć w geometrycznych, prostoliniowych rabatach.

Zadanie pn. „Rynek pełen zieleni – utworzenie wspólnej przestrzeni zielonej w centrum Wągrowca” jest współfinansowane przez Samorząd Województwa Wielkopolskiego w ramach Programu: „Błękitno–zielone inicjatywy dla Wielkopolski”.

Źródło: wagrowiec.eu

Autor postu

Udostępnij