Udostępnij

Loading

Miłośników królewskiej gry zapraszamy do udziału w powiatowym Turnieju Szachowym o Złotą Wieżę, który odbędzie się w najbliższą niedzielę, 26 marca, w Galerii Miejskiego Domu Kultury. Tego też dnia równolegle swoich sił będzie można spróbować w Turnieju Warcabów 64-polowych.

Rozgrywki odbywają się w dwóch oddzielnych grupach: szachy i warcaby w szwajcarskim systemie rozgrywek. W przypadku szachów zaplanowane jest 7 rund po 5 minut + 5 sekund na ruch dla każdego zawodnika. W przypadku warcabów również jest zaplanowane 7 rund po 5 minut + 5 sek. na ruch dla każdego zawodnika. Podczas zawodów obowiązywać będą rankingi i przepisy Polskiego Związku Szachowego oraz Polskiego Związku Warcabowego dla warcabów 64-polowych. Turniej nie jest zgłoszony do oceny rankingowej.

Uczestnicy zawodów będą klasyfikowani zarówno indywidualnie, jak i drużynowo według gmin, poprzez sumowanie najlepszych wyników. Każda drużyna składa się z 4 osób (min. 3), do której zalicza się:
• szachy: max. 2 seniorów/-rki lub juniorów/-rek, junior/-ka do 18 lat i kobieta,
• warcaby: max. 3 seniorów/-rek lub juniorów/-rek i kobieta.

Najlepsi zawodnicy w klasyfikacji indywidualnej oraz zawodnicy tworzący drużynę gminy według zamieszkania, otrzymają medale, dyplomy i nagrody rzeczowe. Nagrody mogą być kumulowane przez odpowiednich zawodników. Najlepsi zawodnicy tworzą drużyny reprezentujące Powiat Wągrowiecki w finale wojewódzkim w Gnieźnie 30 kwietnia 2023 roku.

Zgłoszenia udziału w zawodach można dokonać bezpośrednio przed ich rozpoczęciem, od godziny 9:30. Prawo startu mają wszyscy mieszkańcy powiatu wągrowieckiego.

Organizatorami turniejów są Powiatowe Zrzeszenie LZS, Miejski Dom Kultury w Wągrowcu oraz Powiat Wągrowiecki. Udział jest bezpłatny. Zachęcamy do udziału.

Źródło: wagrowiec.eu

Autor postu

Udostępnij