Udostępnij

Loading

Zarzuty za ucieczkę przed policyjnym pościgiem i prowadzenie pojazdu w stanie nietrzeźwym. Takie są konsekwencję nierozsądnego działania 32-latka z Rogoźna.

W piątek kilkanaście minut przed godziną 18. policjanci grupy SPEED prowadzący pomiar prędkości w miejscowości Pokrzywnica, zauważyli Audi 80, który przekroczył prędkość o 26 km/h. Kierowca pojazdu, jednak zignorował sygnał funkcjonariusza do zatrzymania się i postanowił odjechać.

Policjanci rozpoczęli pościg za kierowcą. Samochód początkowo kierował się w stronę Rogoźna, a kierowca nie reagował na sygnały do zatrzymania. Po chwili skręcił w lokalną drogę w stronę Mikołajewa (gm. Wągrowiec), tam po krótkim pościgu stracił panowanie nad autem, został zatrzymany.

Okazało się, że kierowca był nietrzeźwy, w jego organizmie znajdowało się około 0,65 promila. Kierujący dodatkowo nie posiadał uprawnień. Przypominamy, że ucieczka przed policjantami, którzy przy wykorzystaniu radiowozu nadają sygnały do zatrzymania jest przestępstwem zagrożonym karą od 3 miesięcy do lat 5 pozbawienia wolności.

Źródło: wagrowiec.policja.gov.pl

Autor postu

Udostępnij