Udostępnij

Loading

Zaczęło się od ujawnienia wykroczenia. Mężczyzna kierujący Audi A4, nie używał kierunkowskazu podczas zmiany kierunku ruchu. Okazało się że nie posiadał uprawnień do kierowania i był poszukiwany do odbycia kary pozbawienia wolności.

W środę 6 września o północy policjanci zauważyli samochód Audi A4 z młodymi mężczyznami w środku. Policjanci postanowili skontrolować ten pojazd.

Za kierownicą znajdował się 19-letni mieszkaniec Wągrowca. Nie posiadał on uprawnień do kierowania. Policjanci mieli przypuszczenie, że jest to osoba poszukiwana, a znajdujące się z nim w pojeździe osoby, były służbowo im znane, jako popadające wcześniej w konflikty z prawem, Podjęto decyzję o wezwaniu na miejsce wsparcia drugiego patrolu, a na czas wykonania czynności legitymowania zastosowali wobec osób znajdujących się w pojeździe kajdanki.

Mężczyzna zgodnie z przypuszczeniami policjantów był poszukiwany do odbycia kary 365 dni pozbawienia wolności w związku z uprawomocnieniem się wyroku skazującego za przestępstwo z art 280 par 1 Kodeksu Karnego – tj. rozboju. Został on zatrzymany i doprowadzony do KPP w Wągrowcu, a rano przekazany policjantom z Wydziału Konwojowego, którzy przekonwojowali go do Zakładu Karnego w Gębarzewie.

Źródło: wagrowiec.policja.gov.pl

Autor postu

Udostępnij