Udostępnij

Loading

Ponad 100 jednośladów oraz 23 stacje rowerowe są już dostępne dla miłośników jazdy na dwóch kółkach. Kolejną edycję Wągrowieckiego Roweru Miejskiego uważamy za otwartą. W środę, 15 marca, pracownicy Zakładu Komunikacji Miejskiej dostarczyli miejskie rowery do roovee parków.

Aby korzystać z naszych rowerów, wystarczy zainstalować na swoim smartfonie aplikację Roovee. Dzięki tej aplikacji możemy także zarezerwować sobie rower lub sprawdzić, do którego mamy najbliżej. W Wągrowcu aplikację Roovee posiada już ponad 6700 użytkowników. Bez zmian pozostają opłaty za korzystanie z naszych rowerów.
W dalszym ciągu bezpłatne będzie również pierwsze 30 minut jazdy.

Nowe wypożyczalnie jednośladów zlokalizowane zostały przy ulicach:
– Leśnej (przy rondzie PCK),
– Wierzbowej (przystanek Wierzbowa-Skocka),
– Orzeszkowej (przy skrzyżowaniu z ulicą Kraszewskiego),
– ks.Władysława Wróblewskiego,
– Klasztornej (I LO).

Miasto dba także o powiększanie sieci dróg i ścieżek rowerowych. Powstają one niemal przy każdej inwestycji drogowej. Tylko w 2022 roku nowe szlaki rowerowe powstały m.in. przy przebudowanych ulicach Jeżyka, Słowackiego i Kasprowicza, przy Księżym Kacerku, przy ulicy Projektowanej. Dodajmy do tego naszą autostradę rowerową o długości 1100 metrów, prowadzącą od ulicy Nad Nielbą do ulicy Gnieźnieńskiej, która skomunikowała wschodnią część miasta z centrum.

W trakcie korzystania z rowerów pamiętajmy o właściwym ich użytkowaniu zgodnie z obowiązującym regulaminem.

Życzymy bezpiecznej i przyjemnej jazdy.

Źródło: wagrowiec.eu

Autor postu

Udostępnij