Udostępnij

Loading

Obchody święta miasta jak co roku zdominują wydarzenia sportowe i kulturalne. Gwiazdą tegorocznych Dni Wągrowca będzie zespół LEMON, wągrowczanie będą jednak mogli się bawić podczas wielu innych wydarzeń.

Obchody święta miasta rozpocznie w sobotę, 20 lipca, uroczysta sesja Rady Miejskiej, podczas której nastąpi między innymi wręczenie tytułu Honorowego Obywatela Miasta Wągrowca panu Andrzejowi Kaliskiemu, dyrygentowi i dyrektorowi Wągrowieckiego Chóru Kameralnego. Tego samego dnia odbędą się: kolejna edycja Polish Nordic Walking Cup, Strzelanie Jakubowe (na cześć patrona miasta – świętego Jakuba Apostoła) oraz Wągrowiecki Festyn Cysterski, który zdaje się już na stałe zadomawiać na terenie Eko Parku.

W kolejnych dniach obchodów Dni Wągrowca 2024 odbędą się zawody wędkarskie, zawody brydża sportowego, rajd rowerowy, ale też spacery po mieście, okolicznościowe wystawy, koncert Zespołu Symfoników Bydgoskich wraz z solistami (szczegóły na plakatach).

Najbardziej oczekiwanym wydarzeniem będzie – jak co roku – koncert finałowy, który odbędzie się w niedzielę, 21 lipca w Amfiteatrze Miejskim (wydarzenie płatne, początek o godz. 19:00). Wystąpi w nim popularny, polsko-łemkowsko-ukraiński zespół muzyczny Lemon, a popisy wokalne Igora Herbuta poprzedzi zespół Północ.

Miłośnicy sportu i aktywnej rekreacji z pewnością szykują się już do udziału w kolejnej edycji Wągrowca Aktywnego Nocą. Wydarzenie to odbędzie się w sobotę, 27 lipca (początek o godz. 18:00), na terenie Ośrodka Sportu i Rekreacji, a jego kulminacją będzie Nocny Bieg wokół Jeziora Durowskiego. Zapisy na to ostatnie wydarzenie odbywają się na stronie internetowej organizatora biegu.

Zapraszamy do udziału w Dniach Wągrowca i życzymy miłej zabawy!

Źródło: wagrowiec.eu

Autor postu

Udostępnij