Udostępnij

Loading

Weekend z bezpiecznym otwarciem sezonu motocyklowego, ale z pijanymi rowerzystami i motorowerzystami w tle

Wczoraj policjanci w powiecie wągrowieckim przeprowadzili działania pod kątem zapewnienia bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Na uznanie zasługuje zachowanie motocyklistów, którzy rozpoczęli sezon. Wągrowiecka Policja została w tym dniu wsparta 3 patrolami policjantów na motocyklach z powiatów ościennych.

Na podstawie przeprowadzonych blisko sto kontroli drogowych w tym dniu, (wiele polegających na sprawdzeniu posiadanych uprawnień do kierowania, stanu technicznego jednośladów, a także kontroli prędkości), można podsumować że był to bezpieczny dzień, a przybyli na zlot motocykliści dbali o dobry wizerunek, bez szaleństw i popisów.

Nie wszędzie było jednak tak dobrze. Zawiedli bowiem miejscowi użytkownicy dróg. Rowerzyści i motorowerzyści, którzy zostali skontrolowani w niedzielę w Skokach, Gołańczy i Mieścisku.

Zatrzymany w Mieścisku 43 letni rowerzysta nie zastosował się do sądowego zakazu kierowania pojazdami, a postanowił jechać rowerem mając w organizmie niemal 2,5 promila alkoholu. Poruszał się środkiem miejscowości kilkanaście minut przed godziną 13:00.

Niecałą godzinę później w Skokach policjanci zatrzymali kolejnego pijanego rowerzystę. 49-letni mężczyzna na ul. Rakojedzkiej został zatrzymany przez lokalnych policjantów, w jego organizmie było niemal 2,8 promila alkoholu.

Kilkanaście minut po godzinie 19, policjanci z Gołańczy zatrzymali tam motorowerzystę. 46-letni mieszkaniec gminy poruszał się na jednośladzie mając w organizmie 2 promile alkoholu.

Kolejny motorowerzysta został zatrzymany do kontroli w Skokach. Policjanci podejrzewają, że 23-letni mężczyzna poruszał się pojazdem pod wpływem metamfetaminy. Dodatkowo zostały przy nim odnalezione niewielkie ilości tego narkotyku. Mężczyzna został zatrzymany do wyjaśnień, została również pobrana krew do badań.

Przypominamy, że kierowanie rowerem w stanie nietrzeźwości, to wykroczenie zagrożone prawnie karą aresztu, bądź grzywny 2500 zł.

W przypadku kierowania pojazdem mechanicznym, jakim jest motorower, popełnia przestępstwo i podlega grzywnie min. 5000 złotych, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2.

Za popełnienie przestępstwa odpowiada również osoba, która nie stosuje się do orzeczonego zakazu prowadzenia pojazdów. W tym przypadku osoba podlega karze pozbawienia wolności od 3 miesięcy do lat 5.

Źródło: KPP Wągrowiec

Autor postu

Udostępnij