Udostępnij

Loading

Początek maja to tradycyjnie czas uroczystości upamiętniających najważniejsze wydarzenia i symbole, które zapisały się w historii naszej Ojczyzny. W tym czasie Miejski Dom Kultury zaprasza mieszkańców do Amfiteatru Miejskiego i na Księży Kacerek.

W tegoroczną majówkę nie zabraknie wydarzeń muzycznych, które rozpoczną letni sezon koncertowy. W poniedziałek 1 maja o godzinie 16:00 w Amfiteatrze Miejskim odbędzie się Koncert The Last Train – Zbigniewa Zaranka, tegorocznego zwycięzcy muzycznego show The Voice Senior. W środę 3 maja MDK zaprasza na nowo powstały obiekt w naszym mieście, Księży Kacerek, na koncert duetu Anny Brachaczek & Hrabi Fochmanna – początek godzina 17:00.

Wydarzenie patriotyczne uczcijmy wspólnie. Burmistrz miasta Jarosław Berendt zaprasza we wtorek 2 maja o godzinie 12:00 na wągrowiecki Rynek, gdzie z okazji Dnia Flagi RP w obecności harcerzy ZHP Hufiec Wągrowiec oraz strzelców ze Związku Strzeleckiego „Strzelec” RP, nastąpi uroczyste wciągnięcie flagi na maszt. Dzień później – 3 maja o godzinie 11:00 w kościele pw. bł. Michała Kozala zostanie odprawiona msza święta w intencji Ojczyzny. Tego samego dnia bracia kurkowi z Bractwa Strzeleckiego w Wągrowcu zapraszają na Strzelanie z okazji Konstytucji 3 Maja, które rozpocznie się o godzinie 13:00 na strzelnicy w Kobylcu.

Warto pielęgnować i eksponować symbole naszego państwa dlatego pamiętajmy, aby wywiesić flagi w zbliżające się majowe święta.

Źródło: wagrowiec.eu

Autor postu

Udostępnij