Udostępnij

Loading

Wczoraj około godziny 20:45 operator numeru alarmowego 112 został powiadomiony przez ochroniarza jednego ze sklepów wielkopowierzchniowych w centrum Wągrowca, że padł on ofiarą złodzieja alkoholu. Mężczyzna który ukradł alkohol w relacji zgłaszającego ochroniarza szarpał się z nim aż do wyjścia ze sklepu, po czym uciekł.

Policjanci którzy pojechali na miejsce tej interwencji, zapoznali się z jej okolicznościami, również z tym jak wyglądał sprawca tego zdarzenia. Młody mężczyzna ubrany był w charakterystyczny strój roboczy.
Około godziny 21:30 został on zauważony przez policjantów w pobliżu wągrowieckiej obwodnicy nieopodal kompleksu handlowego Karuzela.

Policjanci rozpoczęli czynności służbowe wobec mężczyzny który został przez nich rozpoznany, jako sprawca wcześniejszej kradzieży rozbójniczej.
W trakcie interwencji wobec 24-letniego mężczyzny doszło do sytuacji gdzie policjanci użyli broni palnej.
Mężczyzna został raniony w nogę.

Została udzielona pierwsza pomoc przedmedyczna i wezwana karetka pogotowia.
Mężczyzna trafił na oddział chirurgii wągrowieckiego szpitala. Lekarze przekazali informację, że stan jego zdrowia nie zagraża życiu.

Wszystkie okoliczności tego zdarzenia, jego dokładny przebieg, z uwagi na podejrzenie zaistnienia przestępstw znieważenia oraz czynnej napaści na policjanta, jest przedmiotem prowadzonego przez prokuraturę śledztwa.

Informacja: oficer prasowy KPP Wągrowiec, mł. asp. Dominik Zieliński

Autor postu

Udostępnij