Udostępnij

Loading

W najbliższą niedzielę, 18 czerwca, w godzinach od 11.00-15.00 w Parku Miejskim przy Amfiteatrze Miejskim w Wągrowcu, pod hasłem „Kreci mnie bezpieczeństwo nad wodą”, odbędzie się impreza plenerowa z udziałem dzieci oraz służb odpowiedzialnych za ich bezpieczeństwo podczas wakacji. Pokaz akcji i ratownictwa wodnego, prezentacja sprzętu Policji, Straży Pożarnej, Wojska oraz WOPR, gry i zabawy – to tylko niektóre atrakcje przygotowane przez organizatorów. Już teraz wszystkich serdecznie zapraszamy!

W najbliższą niedzielę plażę nad Jeziorem Durowskim w Wągrowcu odwiedzą dzieci z miejscowych szkół i przedszkoli wraz z rodzicami. To dla nich oraz wszystkich mieszkańców powiatu wągrowieckiego organizatorzy przygotowali moc atrakcji.

Dzieci będą mogły obejrzeć z bliska policyjne motocykle, radiowozy czy sprzęt wykorzystywany przez policyjnych kontrterrorystów, funkcjonariuszy Komisariatu Wodnego oraz Oddziału Prewencji Policji w Poznaniu. Odbędzie się również pokaz sprzętu Ochotniczej oraz Państwowej Straży Pożarnej, Wojsk Obrony Terytorialnej oraz Wodnego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego.

Wśród przygotowanych atrakcji nie może zabraknąć towarzyszących w służbie policjantom psów i koni, które zawsze budzą duży entuzjazm wśród najmłodszych.

Organizatorzy przygotowali pokaz akcji ratowniczej oraz udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej, a także pokaz działań policyjnych kontrterrorystów. Podczas pikniku odbędą się również zajęcia edukacyjne dla seniorów.

Wszystko po to, by tłumaczyć dzieciom jak bezpiecznie spędzać czas nad wodą i podczas wakacji.

Serdecznie zapraszamy wszystkich, którym dobro i bezpieczeństwo dzieci szczególnie leży na sercu!

IL – KWP Poznań

Tak to wyglądało w ub. roku na plaży miejskiej Łazienki, nad jeziorem Błędno w Zbąszyniu 
https://wielkopolska.policja.gov.pl/wlk/aktualnosci/236282,KWP-Piknik-rodzinny-Kreci-mnie-bezpieczenstwo-nad-woda.html

Źródło: KPP Wągrowiec

Autor postu

Udostępnij