Udostępnij

Loading

Rozprzestrzeniający się koronawirus w Polsce jest przyczyną wielu pytań związanych z bezpieczeństwem. Wielu właścicieli psów i kotów zastanawia się czy ich pupilom nic nie zagraża i czy mogą one również przenosić chorobę. Przedstawiciele szczecińskiego oddziału Towarzystwa Opieki nad Zwierzętami uspokajają: “Koronawirus nie stanowi zagrożenia dla zwierząt domowych”.

Właściciele zwierząt domowych, zaniepokojeni o własne zdrowie i zdrowie swoich czworonożnych pupili prawie codziennie zasypują dziesiątkami pytań lekarzy weterynarii i pracowników szczecińskiego TOZ-u. Ci jednak uspokajają.

– Koronawirusów jest wiele, ale ten z którym teraz walczymy jest faktycznie niebezpieczny tylko dla ludzi – tłumaczy Karolina Winter-Zielińska ze szczecińskiego oddziału TOZ. – Wasze psy i koty nie mogą się nim zarazić i nie stanowią więc również dla Was żadnego zagrożenia.

Oznacza to, że właściciele psów i kotów mogą być spokojni. Należy jednak zachować wszelkie środki ostrożności, czyli unikać niepotrzebnych kontaktów z innymi osobami, najlepiej pozostać w domu i opuszczać go wyłącznie w przypadku uzasadnionych potrzeb, np. wychodząc do pracy, sklepu, apteki lub na spacer z psem, najlepiej w miejsca, gdzie przebywa mało ludzi.

Źródło: https://www.se.pl/szczecin/czy-koronawirus-zagraza-zwierzetom-domowym-szczecinski-toz-wyjasnia-aa-BFFt-qEnH-M9zS.html

Autor postu

Udostępnij