Udostępnij

Loading

Za kraty celi trafił 34-letni recydywista z Wągrowca, który groził matce pozbawieniem życia, zmuszając jednocześnie do podpisania dokumentów. Na wniosek śledczych Sąd Rejonowy w Wągrowcu tymczasowo aresztował oprawcę na 3 miesiące.

W ubiegły czwartek policjanci Ogniwa Patrolowo-Interwencyjnego interweniowali w jednym z mieszkań w Wągrowcu, gdzie skonfliktowany z matką syn stwarzał dla niej zagrożenie. Ze zgłoszenia wynikało, że konflikt urósł do tego stopnia, że mężczyzna groził kobiecie pozbawieniem życia, trzymając w ręku nóż. Podłożem tego miała być chęć zmuszenia matki do podpisania korzystnych dla niego dokumentów.

Interweniujący policjanci obezwładnili 34-latka, zatrzymali i doprowadzili do wągrowieckiej jednostki Policji, gdzie został osadzony w celi PDOZ.

Śledczy, którzy przyjęli zawiadomienie w sprawie zachowania syna, w trakcie badania sprawy ustalili również, że to zachowanie miało nie być incydentalne. Kobieta żyła w strachu, bowiem zatrzymany już wcześniej w tym roku miał grozić matce, że rozszczelni instalację gazową i wysadzi ją wraz z jej domem.

Mężczyźnie postawiono zarzuty z art. 190 par. 1 Kodeksu Karnego – groźby popełnienia przestępstwa na szkodę matki, a także art. 191 Kodeksu Karnego – stosowania przemocy i gróźb w celu zmuszenia do określonego zachowania. Mężczyzna składał wyjaśnienia, jednak do zarzutów się nie przyznawał.

Zatrzymany mężczyzna jest znany organom ścigania. Notowany był m.in za przestępstwa kradzieży (art. 278 KK), kradzieży z włamaniem (art. 279 KK), rozboju (art. 280 KK), a także posiadania narkotyków (art. 62 ust. 1 ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii).

Sąd, dysponując przygotowanym przez śledczych materiałem dowodowym, mając na uwadze również, że zatrzymany mężczyzna jest recydywistą – w 2022 roku odbywał karę 1 roku i 2 miesięcy pozbawienia wolności za przestępstwo z art. 190a par. 1 KK – przychylił się do wniosku Prokuratora Rejonowego w Wągrowcu i zastosował wobec mężczyzny środek zapobiegawczy w postaci 3-miesięcznego aresztowania. Za zarzucane mężczyźnie czyny grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności.

asp. Dominik Zieliński

Autor postu

Udostępnij

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *