Udostępnij

Loading

Minione święta to czas wzmożonej pracy policjantów ruchu drogowego. Odnotowaliśmy znacznie zwiększone natężenie ruchu na głównych ciągach komunikacyjnych naszego powiatu jak i na drogach lokalnych.

W czasie świątecznego weekendu na terenie powiatu wągrowieckiego doszło do jednej kolizji w której nikt nie odniósł obrażeń.

Jednocześnie w tym okresie policjanci wyeliminowali z ruchu drogowego dwóch kierujących nieposiadających uprawnień do kierowania oraz dwóch rowerzystów będących pod wpływem alkoholu.

Policjanci koncentrowali się na monitorowaniu przestrzegania dopuszczalnej prędkości przez kierujących, używając laserowych mierników prędkości z wizualizacją. Jednocześnie sprawdzany był stan trzeźwości kierowców, stan techniczny pojazdu i sposób przewożenia pasażerów, w tym posiadanie wymaganych fotelików dla dzieci.

Policjanci Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Wągrowcu oceniają minione święta jako bezpieczne, na drogach nie doszło do poważniejszych zdarzeń oraz żadna osoba nie została poszkodowana.

W okresie od 7 do 10 kwietnia wągrowieccy policjanci łącznie obsłużyli 65 interwencji.

Źródło: KPP Wągrowiec

Autor postu

Udostępnij