Udostępnij

Loading

W nocy z piątku na sobotę zatrzymany został 24 letni mężczyzna, który dokonał zniszczeń w jednym z pojazdów zaparkowanych w centrum Wągrowca. Mężczyzna został zauważony przez mieszkańców, którzy zawiadomili Policję.

W piątek około godz. 23:50 operator WCPR powiadomiony został o próbie włamania do samochodu marki Citroen stojącego przed blokiem przy ul. Piaskowej – w starszej części miasta Wągrowca. Na miejsce zostali wysłani policjanci.

Mężczyzna został zauważony chwilę wcześniej przez jedną z mieszkanek bloku. Widziała ona z okna, jak jakiś mężczyzna kręci się przy samochodzie uderza i kopie w lusterka. Obudziła swojego partnera. Ten widząc co się dzieje wyszedł z mieszkania, poinformował sąsiadkę – właścicielkę samochodu i wybiegł do pojazdu.

Sprawca w międzyczasie zdąrzył wybić boczną szybę i usiąść do samochodu. Okazało się że jest kompletnie pijany. Mówił coś w niezrozumiale. Po chwili wyszedł z auta i chciał uciec. Świadek ujął go i obezwładnił przytrzymując za rękę. Mężczyzna przewrócił się, a po chwili na miejscu byli już policjanci.

Ustalono tożsamość mężczyzny. Okazał się nim mieszkający w Wągrowcu 24-letni obywatel Ukrainy. Mężczyzna był w stanie upojenia alkoholowego. Został zatrzymany i doprowadzony do wytrzeźwienia do KPP w Wągrowcu. W trakcie zatrzymania mężczyzna był spokojny.

Po kilkunastu godzinach, zostały przeprowadzone z nim czynności procesowe. Mężczyzna usłyszał zarzut zniszczenia lusterek, porysowania lakieru i wybicia szyby, wstępnie straty wyceniono na kwotę około tysiąca złotych.

Co się takiego stało że mężczyzna postanowił wyładować się na stojącym samochodzie? Tego nie wytłumaczył, bo zdarzenia i tego co robił nie za bardzo pamiętał. Przypominać mu o nim będą o tym zranienia ręki po wybiciu szyby, rachunek za naprawę szkody, nałożona grzywna i koszty postępowania.

ŻRÓDŁO: http://wagrowiec.policja.gov.pl/

Autor postu

Udostępnij