Udostępnij

Loading

Marta cierpi na mózgowe porażenie dziecięce. Jej największą fantazją jest pufa sako, kolumna wodna z rybkami i słuchawki.

MARTA KUSZ • 10 LAT
GOŁAŃCZ • WIELKOPOLSKIE
Choroba: Mózgowe porażenie dziecięce

Marta urodziła się zdrowa, lekarze przyznali jej 10 punktów w skali Apgar. Niestety, w drugiej dobie życia doszło do wylewu dokomorowego, konsekwencją czego było niedotlenienie mózgu. Od tego czasu dziewczynka zmaga się z czterokończynowym mózgowym porażeniem dziecięcym.

Marta jest dzieckiem leżącym, nie siedzi, nie chodzi, nie mówi, a w dodatku ma bardzo słaby wzrok. Boryka się także z refluksem żołądkowo-przełykowym. Dziewczynka całkowicie polega na opiece ukochanych rodziców. Mama czuwa przy niej praktycznie cały czas. Marta uwielbia leżeć na jej kolanach i czuć bliskość drugiej osoby. Pomimo że nasza Podopieczna nie mówi, rodzice nauczyli się komunikować z córką i doskonale znają jej potrzeby.

Marta rehabilitowana jest codziennie, ma także nauczanie indywidualne oraz regularne zajęcia z Panią pedagog i logopedą. Dziewczynka cierpi na bezsenność, zwykle śpi po 3-4 godzinny dziennie. Wydaje się, że ostatnio, jedyną osobą która może uśpić Martę jest jej tata.

Rodzice marzą o specjalnej, miękkiej pufie, w której Marta mogłaby wypoczywać. Taka pufa odciążyłaby nieco jej mamę, która zaczyna mieć poważne problemy z kręgosłupem w związku z opieką nad córką.

Dziewczynka, pomimo, że niedowidzi, wodzi wzrokiem i pod pewnym kątem jest w stanie dostrzec kształty i różne elementy. Dlatego rodzice chcieliby jej zapewnić kolumnę wodną, z efektami świetlnymi i rybkami, tak, aby przykuć uwagę Marty, żeby mogła się relaksować. Idealnym prezentem dla niej byłyby też miękkie, wyciszające słuchawki, które ułatwiłyby dziewczynce zasypianie.

Link do zbiórki – https://www.wishsurfing.pl/zbiorka/455

Autor postu

Udostępnij