Udostępnij

Loading

Pochodzący z Jarocina mężczyzna od kilku lat ukrywał się przed wymiarem sprawiedliwości, został zatrzymany przez gołanieckich policjantów. A wszystko zaczęło się od ujawnienia wykroczenia drogowego.

W środę (7 czerwca) około godziny 17:00 dzielnicowy z Gołańczy wraz z funkcjonariuszem z patrolu interwencyjnego, podjęli czynności wobec motorowerzysty, który jechał bez hełmu ochronnego.

Mężczyzna w miejscu kontroli porzucił swój skuter i rozpoczął pieszą ucieczkę, została ona udaremniona przez policjantów na gołanieckim rynku, gdzie mężczyzna został obezwładniony i skuty. Zaczął tłumaczyć, że chciał uciec, bo nie chciał mieć problemów, bo trochę wypił alkoholu.

Mężczyzna został doprowadzony do posterunku w Gołańczy, gdzie potwierdzono, że w jego organizmie znajduje się alkohol – około 0,26 promila, co świadczyło o tym, że oprócz braku kasku, popełnił kolejne wykroczenia.

Jak się okazało to był dopiero „wierzchołek góry lodowej”. Mężczyzna nie posiadał przy sobie dokumentów potwierdzających jego tożsamość, a dane osobowe, jakimi się posługiwał zostały zweryfikowane jako fikcyjne. Kodeks Postępowania w Sprawach o Wykroczenie przewiduje zatrzymanie osoby ujętej na gorącym uczynku popełnienia wykroczenia, jeżeli nie można ustalić jej tożsamości.

Mężczyzna w końcu powiedział policjantom, że musi im się przyznać. Podał im swoje prawdziwe dane. Policjanci potwierdzili, że zatrzymany przez nich mężczyzna to pochodzący z Jarocina 37-latek, który jest poszukiwany przez Sąd Rejonowy w Jarocinie celem odbycia kary 2 lat i 4 miesięcy pozbawienia wolności, a także 1 roku i 6 miesięcy pozbawienia wolności na podstawie postanowienia Sądu Rejonowego w Krośnie Odrzańskim. Poszukiwany był również do czynności przez prokuratury w Pile, Środzie Wielkopolskiej i kilka jednostek Policji.

Mężczyzna nadto posiada aktywny zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych, a niestosowanie się do orzeczonego zakazu prowadzenia pojazdów jest przestępstwem z art 244 Kodeksu Karnego i podlega karze pozbawienia wolności od 3 miesięcy do lat 5

Źródło: KPP Wągrowiec

Autor postu

Udostępnij