Udostępnij

Loading

Zatrzymany do kontroli drogowej obywatel Bangladeszu bardzo przesadził z prędkością prowadzonego przez siebie auta. Przekroczył dopuszczalną prędkość w obszarze zabudowanym o 66 km/h. Poniósł adekwatne konsekwencje.

Wczoraj policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego KPP w Wągrowcu prowadzący czynności kontrolno-pomiarowe na odcinku drogi wojewódzkiej 241, w miejscowości Krosno. Zatrzymali czerwoną Toyotę Aygo, która poruszała się z prędkością 116 km/h.

Za kierownicą pojazdu znajdował się 32-letni mężczyzna, zamieszkujący w Wągrowcu obywatel Bangladeszu. Kierujący za popełnione wykroczenie utracił prawo jazdy, policjanci nałożyli mandat w kwocie 2000 złotych i 14 punktów karnych.

Kiedy obcokrajowiec traci prawo jazdy, w wyniku przekroczenia prędkości w obszarze zabudowanym. Dokument jest mu zatrzymywany i za pośrednictwem starosty powiatowego przekazywany do przedstawicielstwa danego państwa na terenie RP. O ile polskie przepisy nie zakazują mężczyźnie poruszać się przy użyciu tego dokumentu na terenie państwa, którego jest obywatelem, bądź innych państw, to na terenie Polski jest zobowiązany do przestrzegania ograniczeń wynikłych z wprowadzonego 3-miesięcznego zakazu prowadzenia pojazdów.

asp. Dominik Zieliński

Autor postu

Udostępnij