Udostępnij

Loading

Zatrzymani przez policjantów mężczyźni mają na koncie m.in. włamanie do PSZOK w Smogulcu Miasto i Gmina Gołańcz, skąd skradziono kamery i rejestrator monitoringu w październiku 2022 roku.

Zatrzymany do włamań mężczyzna trafił do aresztu. Nie zawsze działał sam.

Informacja o włamaniu i kradzieży narzędzi z domu w budowie w jednej z miejscowości pod Damasławkiem, wpłynęła do policjantów kilkanaście minut przed godziną 9 rano. Podejrzani o dokonanie włamania około dwie godziny po zgłoszeniu zostali zatrzymani na parkingu w centrum Kcyni.

Zwalczanie przestępstw pospolitych, tym kradzieży i kradzieży z włamaniem to jeden z priorytetów działań wytyczonych przez Komendanta Głównego Policji. Policjanci przyjmujący zawiadomienia o przestępstwach, każdorazowo wykonują solidną prace, aby jak najdokładniej i szczegółowo zebrać materiał dowodowy, pomocny w późniejszym działaniu.

Podobnie było i w tym przypadku. Praca śledczych począwszy od dochodzeniowców, poprzez techników kryminalistyki, uszczegóławiana ustaleniami dzielnicowych i funkcjonariuszy operacyjnych, zaowocowała skutecznym i szybkim zatrzymaniem podejrzanych.

Zatrzymani oni zostali w Kcyni, na jednym z parkingów w centrum miejscowości. W samochodzie którym się poruszali, znajdowały się pochodzące z kradzieży elektronarzędzia – wkrętarki, młotowiertarka, piła szablasta, szlifierki kątowe etc.

Ustalono, że zatrzymany do sprawy 37-latek, to mieszkaniec powiatu nakielskiego. Kilkukrotnie dokonywał włamań na terenie powiatu wągrowieckiego, nie wykluczone że również na terenie powiatów sąsiednich (jest to przedmiotem dalszych ustaleń). Niekiedy podczas swojego działania miał pomocników – tak było w przypadku zdarzenia pod Damasławkiem.

Policjanci w trakcie dalszych czynności z zatrzymanym odzyskali szereg narzędzi, elektronarzędzi oraz materiałów budowlanych pochodzących z kradzieży i kradzieży z włamaniem. Mężczyzna nie gardził niczym co mogło przedstawiać wartość. Wśród zabezpieczonych przez policjantów rzeczy znajdowały się różnego rodzaju elektronarzędzia, narzędzia ręczne, piły, przedłużacze, lampy, latarka, radio akumulatorowe, armatura łazienkowa.

Praca policjantów pozwoliła na przedstawienie mężczyźnie dotąd 4 zarzutów kradzieży z włamaniem oraz zarzutu posiadania narkotyków – w trakcie przeszukania ujawniono przy mężczyźnie amfetaminę. Zatrzymany wraz z nim 28 latek usłyszał 2 zarzuty współudziału w kradzieży z włamaniem. Wobec podejrzanego 37-latka Sąd Rejonowy w Wągrowcu na wniosek prokuratora zastosował 2 miesiące aresztu.

Podejrzanym o kradzież z włamaniem grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.

Źródło: KPP Wągrowiec

Autor postu

Udostępnij