Udostępnij

Loading

Niezawodny i dobrej jakości sprzęt wpływa na warunki pełnionej służby. Udzielone przez samorządy wsparcie materialne, poprawia jakość wykonywanych czynności, co bezpośrednio przekłada się na prowadzone postępowania i skuteczność wągrowieckich policjantów, co czyni nasze ulice bezpieczniejszymi.

W tym roku wsparcie samorządów powiatu wągrowieckiego w dużej mierze pozwoliło na dosprzętowienie funkcjonariuszy wykonujących swoje obowiązki w strukturach Wydziału Kryminalnego.

Starostwo Powiatowe w Wągrowcu wsparło realizację zadań wydziału poprzez pokrycie połowy kosztów zakupu radiowozu nieoznakowanego. Warty 95 tysięcy samochód klasy compact, będzie wykorzystywany głównie przez policjantów operacyjnych. Pojazd oprócz specjalnego doposażenia w urządzenia do łączności, sygnałów pojazdu uprzywilejowanego, nie wyróżnia się specjalnie spośród innych mu podobnych. Radiowóz trafił do służby pod koniec ubiegłego tygodnia. Symbolicznego przekazania kluczyków na ręce Komendanta Powiatowego Policji w Wągrowcu insp. Magdaleny Sławińskiej, dokonał Starosta Wągrowiecki Tomasz Kranc.

W ubiegłym miesiącu wsparcie dla wągrowieckich funkcjonariuszy przekazał Urząd Miasta i Gminy w Gołańczy. Samorządowcy przekazali policjantom warty 2,5 tysiąca złotych zestaw fotograficzny, który pozwolił funkcjonariuszom z Zespołu Techniki Kryminalistycznej na zastąpienie najbardziej wysłużonego urządzenia.

W połowie roku wągrowieccy policjanci otrzymali wsparcie sprzętowe od Miasta Wągrowca. Kwota niemal 9 tysięcy złotych pozwoliła na zakup specjalistycznej walizki – Uniwersalny Zestaw Oględzinowy, to narzędzie, które jest wszechstronnie wykorzystywane przez policjantów z Zespołu Techniki Kryminalistycznej. Zawartość walizki pozwala na zbieranie i utrwalanie dowodów w wielu miejscach. Począwszy od miejsc zdarzeń drogowych, po miejsca gdzie doszło do przestępstw kryminalnych. W tej kwocie zakupiono również dwa urządzenia Alcoblow do sondażowego badania trzeźwości kierowców, a także aparaty fotograficzne dla policjantów drogówki, które wraz z programem do tworzenia szkiców, pozwolą na dokładniejsze odwzorowanie przebiegu zdarzenia drogowego, co ma znaczenie w dalszym etapie jego rozpatrywania.

Przebieg każdego postępowania, czy to będzie wypadek, czy włamanie, rozpoczyna się od rzetelnej pracy funkcjonariuszy zaraz po zdarzeniu. Dzięki wsparciu samorządów policjanci otrzymują narzędzia, podwyższające jakość wykonanych zadań, co czyni nasze ulice bezpieczniejszymi.

Źródło: http://wagrowiec.policja.gov.pl/

Autor postu

Udostępnij