Udostępnij

Loading

Znów kilku kierowców utraciło prawo jazdy za przekroczenie dopuszczalnej prędkości. Coraz częściej zatrzymujemy piratów drogowych wśród motocyklistów. Jeden z kierowców nie mógł utracić dokumentu, bo zostało mu wcześniej zabrane za przekroczenie punktów karnych.

Wczoraj po godzinie 17-stej przy ul. Gnieźnieńskiej w Wągrowcu zatrzymano kierującego motocyklem Yamaha. Mężczyzna przewoził dwóch pasażerów. Sprawa o tyle warta wspomnienia, że za przewożenie osób przekraczających liczbę w dowodzie rejestracyjnym policjanci również zatrzymają prawo jazdy. Jeżeli twój pojazd ma określoną liczbę miejsc siedzących w dowodzie rejestracyjnym, to nie można nim przewozić żadnych dodatkowych osób. Jeżeli poruszamy się motocyklem, quadem, ciągnikiem rolniczym, to kierowca przewożący nadmierną liczbę osób musi liczyć się z ryzykiem utraty prawa jazdy. W przypadku samochodów osobowych liczba ponadnormatywnych osób kształtuje się na 3, stąd jak w 5-osobowym aucie pojedzie 8 osób, kierujący tym pojazdem straci prawo jazdy. W przypadku zatrzymanego motocyklisty nie utracił on prawa jazdy, bo stracił je wcześniej za przekroczenie punktów karnych. Otrzymał mandat za przewożenie nadmiernej liczby osób i kierowanie pomimo braku uprawnień.

Chwilę przed godziną 16-stą policjanci zatrzymali do kontroli motocykl krosowy. Kierujący nie posiadał uprawnień do kierowania motocyklem, a sam motocykl nie był zarejestrowany. Mężczyzna za brak uprawnień danej kategorii zapłacił 300-złotowy mandat. Ponadto właściciel nie zadbał o to aby go ubezpieczyć. Brak obowiązkowego ubezpieczenia wiąże się z karą grzywny nakładaną przez Ubezpieczeniowy Fundusz Gwarancyjny, która w przypadku motocyklisty może wynieść 870 złotych.

W Potrzanowie przy ul Skockiej Kierujący motocyklem Yamaha utracił prawo jazdy za poruszanie się w obszarze zabudowanym z prędkością znacznie przewyższającą dopuszczalne 50 km/h. Prędkość 112 km/h z jaką się poruszał zaskutkowało zatrzymaniem prawa jazdy i 400 złotowym mandatem i 10 punktami karnymi.

W sobotę wieczorem około godziny 22:30 kierujący białym Volkswagenem Passatem 45-letni Wągrowczanin będąc w stanie nietrzeźwości poruszał się centrum miasta. Został on zauważony przez innych kierujących, którzy dostrzegli, jak poruszał się ulicą Reja. Został on zatrzymany przez patrol na ul. Słowackiego. W organizmie mężczyzny znajdowało się około 2,5 promila alkoholu. Mężczyźnie za taką jazdę grozi teraz kara nawet do 2 lat więzienia.

Większym stężeniem alkoholu w organizmie wykazał się kierujący motorowerem mieszkaniec Mysliborza. 26-letni mężczyzna został zatrzymany przez patrol w Skokach przy ul.  Rogozińskiej w niedzielę wieczorem. W jego organizmie znajdowało się około 2,8 promila.

W sobotę wieczorem w Miłosławicach z prawem jazdy pożegnało się dwóch kierowców. Motocyklista poruszał się z prędkością 114 km/h, a kierujący samochodem Renault poruszał się z prędkością 123 km/h. Obydwóch zostało ukaranych 400 złotowymi mandatami, 10 punktami karnymi i utratą prawa jazdy na 3 miesiące.

Źródło: http://www.wagrowiec.policja.gov.pl/#

Autor postu

Udostępnij