W POWIECIE WĄGROWIECKIM ZNOWU KILKU KIEROWCÓW UTRACIŁO PRAWO JAZDY ZA PRZEKROCZENIE PRĘDKOŚCI!

Udostępnij

post wyświetlono 168 razy

Znów kilku kierowców utraciło prawo jazdy za przekroczenie dopuszczalnej prędkości. Coraz częściej zatrzymujemy piratów drogowych wśród motocyklistów. Jeden z kierowców nie mógł utracić dokumentu, bo zostało mu wcześniej zabrane za przekroczenie punktów karnych.

Wczoraj po godzinie 17-stej przy ul. Gnieźnieńskiej w Wągrowcu zatrzymano kierującego motocyklem Yamaha. Mężczyzna przewoził dwóch pasażerów. Sprawa o tyle warta wspomnienia, że za przewożenie osób przekraczających liczbę w dowodzie rejestracyjnym policjanci również zatrzymają prawo jazdy. Jeżeli twój pojazd ma określoną liczbę miejsc siedzących w dowodzie rejestracyjnym, to nie można nim przewozić żadnych dodatkowych osób. Jeżeli poruszamy się motocyklem, quadem, ciągnikiem rolniczym, to kierowca przewożący nadmierną liczbę osób musi liczyć się z ryzykiem utraty prawa jazdy. W przypadku samochodów osobowych liczba ponadnormatywnych osób kształtuje się na 3, stąd jak w 5-osobowym aucie pojedzie 8 osób, kierujący tym pojazdem straci prawo jazdy. W przypadku zatrzymanego motocyklisty nie utracił on prawa jazdy, bo stracił je wcześniej za przekroczenie punktów karnych. Otrzymał mandat za przewożenie nadmiernej liczby osób i kierowanie pomimo braku uprawnień.

Chwilę przed godziną 16-stą policjanci zatrzymali do kontroli motocykl krosowy. Kierujący nie posiadał uprawnień do kierowania motocyklem, a sam motocykl nie był zarejestrowany. Mężczyzna za brak uprawnień danej kategorii zapłacił 300-złotowy mandat. Ponadto właściciel nie zadbał o to aby go ubezpieczyć. Brak obowiązkowego ubezpieczenia wiąże się z karą grzywny nakładaną przez Ubezpieczeniowy Fundusz Gwarancyjny, która w przypadku motocyklisty może wynieść 870 złotych.

W Potrzanowie przy ul Skockiej Kierujący motocyklem Yamaha utracił prawo jazdy za poruszanie się w obszarze zabudowanym z prędkością znacznie przewyższającą dopuszczalne 50 km/h. Prędkość 112 km/h z jaką się poruszał zaskutkowało zatrzymaniem prawa jazdy i 400 złotowym mandatem i 10 punktami karnymi.

W sobotę wieczorem około godziny 22:30 kierujący białym Volkswagenem Passatem 45-letni Wągrowczanin będąc w stanie nietrzeźwości poruszał się centrum miasta. Został on zauważony przez innych kierujących, którzy dostrzegli, jak poruszał się ulicą Reja. Został on zatrzymany przez patrol na ul. Słowackiego. W organizmie mężczyzny znajdowało się około 2,5 promila alkoholu. Mężczyźnie za taką jazdę grozi teraz kara nawet do 2 lat więzienia.

Większym stężeniem alkoholu w organizmie wykazał się kierujący motorowerem mieszkaniec Mysliborza. 26-letni mężczyzna został zatrzymany przez patrol w Skokach przy ul.  Rogozińskiej w niedzielę wieczorem. W jego organizmie znajdowało się około 2,8 promila.

W sobotę wieczorem w Miłosławicach z prawem jazdy pożegnało się dwóch kierowców. Motocyklista poruszał się z prędkością 114 km/h, a kierujący samochodem Renault poruszał się z prędkością 123 km/h. Obydwóch zostało ukaranych 400 złotowymi mandatami, 10 punktami karnymi i utratą prawa jazdy na 3 miesiące.

Źródło: http://www.wagrowiec.policja.gov.pl/#

Udostępnij

Previous post WYSTARTOWAŁ KONKURS PLASTYCZNO – FILMOWY pn. „Artystyczny przeWODNIK”
Next post Z OSTATNIEJ CHWILI! – Pożar rozdzielni prądu w Popowie Kościelnym