Udostępnij

Loading

85-latek zasłabł w trakcie prowadzenia auta, w upały nie przeceniajmy swoich sił

Upały w różny sposób działają na nasz organizm. Wysoka temperatura może doprowadzić do osłabienia co jest groźne w chwili jak prowadzimy pojazd. Nie przeceniajmy swoich sił.

Gorączka doskwiera człowiekowi i wpływa na niego niekiedy w sposób nieprzewidywalny. Lekarze zalecają zwrócenie szczególnej uwagi na dzieci i osoby starsze. Policjanci zwracają natomiast uwagę aby inaczej niż zwykle podejść do podróży i prowadzenia pojazdów.

Istotnymi są nawodnienie organizmu i nie przegrzewanie go, gdyż może to mieć wpływ na postrzeganie otaczającej rzeczywistości i koncentrację, co jest istotne w trakcie prowadzenia auta.

Jeżeli jesteś kierowcą, bardzo istotna jest samokontrola, zwłaszcza, gdy jesteś kierowcą z trochę wyższym „wynikiem na peselu”.

W ubiegły piątek krótko przed południem, policjantka jadąc ze Skoków do Wągrowca, w Przysiece zauważyła stojący na poboczu trasy samochód Opel Astra, z włączonymi światłami awaryjnymi. Dojrzała przez uchylone drzwi wystającą nogę. Chwilę później okazało się że samochodem poruszał się 85-letni mężczyzna, któremu zrobiło się słabo. Zdołał zatrzymać pojazd na poboczu, otworzyć drzwi i wysunąć nogę, ale nie miał już siły zrobić nic więcej.

Sprawne działanie i po chwili został zabrany przez Zespół Ratownictwa Medycznego do szpitala w Wągrowcu, policjanci o sytuacji powiadomili bliskich i przekazali samochód.

Apelujemy o swoistą solidarność wśród kierowców i zainteresowanie losem innych uczestników drogi, bo takich sytuacji może być więcej zwłaszcza w upały.

Źródło: KPP Wągrowiec

Autor postu

Udostępnij