Udostępnij

Loading

Dzisiaj na terenie OSiR Wągrowiec odbyła się powiatowa edycja Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym. W tegorocznych eliminacjach wzięło udział 64 uczestników reprezentujących szkoły podstawowe z całego powiatu wągrowieckiego.

Zmagania turniejowe rozpoczęły się po godzinie 9:30 przed każdym zawodnikiem czekały do wykonania trzy zadania. Uczestnicy ciągu 40 minut musieli rozwiązać 2 testy wiedzy, składające się łącznie z 35 pytań dotyczących przepisów ruchu drogowego. W dalszej części konkursu uczniowie wykazali się swoimi umiejętnościami jazdy na rowerze po torze przeszkód. Tu nad przebiegiem konkurencji czuwali żołnierze z oddziału Żandarmerii Wojskowej z Poznania.

Następnie każda drużyna przystępowała do zadań przygotowanych przez ratownika medycznego. Pan Paweł Zientara oceniał znajomość udzielania pierwszej pomocy.

W zmaganiach uczestników towarzyszyli uczniowie klas Bezpieczeństwa Publicznego Zespół Szkół nr 2 w Wągrowcu którzy trzymali pieczę nad sprawnym przebiegiem turnieju, który odbywał się w różnych częściach obiektu.

Po przeprowadzeniu wszystkich konkurencji policjanci podliczyli wyniki na podstawie, których wyłonili laureatów w dwóch kategoriach wiekowych

W kategorii wiekowej 10-12 lat pierwsze miejsce zdobyli uczniowie Szkoła Podstawowa im. Adama Mickiewicza w Skokach , tuż za nimi byli uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Gołańczy, a na trzecim miejscu uplasowała się reprezentacja Szkoły Podstawowej w Popowie Kościelnym.

Najlepszym uczestnikiem zawodów w młodszej grupie wiekowej okazała się Zuzanna Jeska ze Skoków

Klasyfikacja wiekowa powyżej 12 lat wyglądała następująco: na pierwszym miejscu Szkoła Podstawowa w Skokach, na drugim Szkoła Podstawowa w Łeknie, a na trzecim Szkoła Podstawowa im. Stanisława Staszica w Morakowie.

Najlepszym uczestnikiem zawodów w starszej grupie wiekowej okazał się Oliwier Kamiński ze Szkoły Podstawowej w Łeknie.

Fundatorami nagród w konkursie były instytucje wspomagające nas na co dzień – Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego w Pile, samorządy gminne, miejskie i Powiat Wągrowiecki. Dziękujemy za obecność podczas otwarcia turniej Burmistrzowi MiG Gołańcz p. Mieczysławowi Durskiemu. Dziękujemy również za uhonorowanie obecnością podczas wręczania nagród uczestnikom – panu wicestaroście Michałowi Piechockiemu, Z-cy Burmistrza Miasta Wągrowca p. Remigiuszowi Priebe, Z-cy Wójta Gminy Damasławek p. Marii Chojnackiej oraz reprezentującej burmistrza Skoków p. inspektor Katarzynie Przybysz. Serdecznie dziękujemy za wsparcie!

Wszystkim uczestnikom i opiekunom gratulujemy, a laureatom życzymy powodzenia na etapie wojewódzkim konkursu.

Uczniowie zwycięskich drużyn będą reprezentować nasz powiat na eliminacjach wojewódzkich, które odbędą się 24 maja 2024 roku w SP nr 1 im. M. Kopernika w Śremie.

Źródło: https://www.facebook.com/KPPWagrowiec

Autor postu

Udostępnij